Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Uroloģijas centrs

Uroloģijas centrs
Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca ir Latvijas vadošā daudzprofilu ārstniecības iestāde. Uroloģiskais centrs sniedz pilna apjoma neatliekamo un plānveida uroonkoloģisko un uroloģisko palīdzību. Uroloģijas nodaļa piedāvā ne tikai labākos speciālistus un modernākās tehnoloģijas, bet arī komfortablus un mūsdienīgus apstākļus pacientiem Stradiņu slimnīcas jaunajā korpusā.
Vismaz 11 Stradiņa slimnīcas urologi specializējas uroloģijas apkšnozarēs veidojot komandas, tādejādi viņiem ir vislielākā pieredze šo slimību ķirurģiskā ārstēšanā. Tas uzlabo operāciju rezultātus un samazina blaknes.

Centrs atrodas A1 korpusā.

Galvenie virzieni:

  • Uroonkoloģija. Vienīgā slimnīca Latvijā kur tiek piedāvātas vairumam pacientu laparoskopiskas operācijas prostatas, nieru, virsnieru , urīnpūšā audzēju un retroperitoneālās telapas veidojumu ārstēšanā valsts kvotu ietvaros. Klīnikā tiek izmantota 3D laparoskopiskā tehnika un robotasistētu šūšanas metodi, tādejādi nodrošinot telpas izjūtu ķirurgam un priekšnoteikumus kvalitatīvai operācijai. Gada laikā tiek izdarītas vairāk nekā 300 Laparoskopiskas onkoloģiskas operācijas. Šī pieredze un tehnoloģijas ļauj nodrošināt augstākā līmeņa onkoloģisko pacientu ķirurģisku ārstēšanu. Onkoloģisko slimību ārstēšanas laikā tiek piesaistīta multidisciplināra komanda, kura ietver urologus, ķīmijterapeitus, staru terapeitus, paliatīvas aprūpes specialistus. Nodrošinot kvalitatīvu ķīmijterapiju un modernu staru terapiju ar jauno lineāro elektronu paātrinātāju
  • Uroloģijas centrā regulāri ārstē urīnceļu akmeņu slimības. Tiek veiktas fleksiblas ureterorendoskopijas ar lāzera akmeņu skaldīšanu. Tās laikā, izmantojot dabiskos urīna atteces ceļus, skalda un izņem akmeņus no jebkuras urīnceļu vietas - nierēm (nieres bļodiņas un/vai piltuvītes), urīnvadiem un urīnpūšļa, turklāt tas viss iespējams vienas procedūras laikā, tas nozīmē, ka pacients praktiski ir vesels pēc 1 operācijas.
  • Rekonstruktīvā ķirurģija un protēzes
  • Akūtā uroloģija 7/24. Stradiņu slimnīcas NMC tiek nodrošināta diennakts akūtā uroloģiskā palīdzība. Nepieciešamības gadījumā pacienti tiek stacionēti uroloģijas nodaļā, tiek izvērtētas indikācijas operatīvai vai konservatīvai terapijai. Nepieciešamības gadījumā akūtā kārtā tiek veiktas uroloģiskas operācijas.
  • Pacientiem ar labdabīgu prostatas hiperplāziju uroloģijas nodaļa piedāvā ārstēšanu nodrošinot gan konvencionālas, gan endoskopiskas operācijas iespējas. Pacientiem endoskopiski bez griezieniem, caur dabiskajiem urīna ceļiem, redzes kontrolē  iespējams veikt prostatas audu rezekciju, urīnpūšļa kakla modifikāciju, nodrošinot optimālu urīna atteci.
  • Pacientiem ar apakšējo urīnceļu funkcijas traucējumiem - urīna nesaturēšanu, biežu urināciju, apgrūtinātu urināciju vai pilnīgu urīna aizturi tiek nodrošināti urodinamiski izmeklējumi. Tie ir testi apakšējo urīnceļu funkcijas izvērtēšanai. Uroloģijas centrs piedāvā gan konservatīvu (medikamentozu), gan ķirurģisku (operatīvu) ārstēšanu apakšējo urīnceļu disfunkciju gadījumā. Visbiežāk veiktā operācija urīna nesaturēšanas gadījumā ir TOT, kad caur nelielu griezienu zem urīnizvadkanāla ievieto sintētisku lentu jeb implantu, kas atjauno urīnizvadkanāla balstu. Tādējādi efektīvi tiek ārstēta urīna nesaturēšana, kas saistīta ar fiziskām aktivitātēm, klepu, šķaudīšanu, kustībām. Sievietēm ar iegurņa orgānu noslīdējumiem kā pirmā izvēle tiek rekomendēta maksts sienu nostiprināšana izmantojot dabīgos audus. Maksts priekšējās sienas noslīdējuma gadījumā izvēles operācija ir cistocēles plastika, maksts mugurējās sienas noslīdējuma gadījumā – rektocēles plastika. Uroloģijas centrā tiek veiktas arī urīnizvadkanāla veidojumu (polipu vai gļotādas izslīdēšanas) noņemšanas operācijas, kā arī maksts cistisku veidojumu operācijas.

Vadība

Uroloģijas centra vadītājs
Asoc.prof.
Uroloģijas nodaļas vadītājs
Uroloģijas nodaļas virsmāsa

Kontakti

Uroloģijas (4.) nodaļa
Sazināties
67069504
Adrese
Pilsoņu iela 13, A1, 3.stāvs