Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Onkoloģijas pacientu datu apmaiņas platforma

Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca uzsākusi projekta īstenošanu onkoloģijas pacientu datu apmaiņas platformas izveidei

Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca 2024.gada 21.martā noslēgusi sadarbības līgumu ar Rīgas Austrumu un Bērnu klīniskajām universitātes slimnīcām par kopīgu projekta īstenošanu onkoloģijas pacientu datu apmaiņas platformas izveidei.

Projekta mērķis ir izveidot digitālu platformu onkoloģijas pacientu datu apmaiņai starp klīniskajām universitātes slimnīcām, tādējādi panākot mūsdienīgu un digitalizētu onkoloģijas pacientu ārstniecības un aprūpes datu apmaiņu starp slimnīcām, kā arī nodrošinot datu uzkrāšanu atbilstoši valsts un starptautiskajām vadlīnijām un standartiem.

Projekta ietvaros visās iesaistītajās slimnīcās tiks izstrādāti jauni vai papildināti esošie onkoloģijas pacientu datu rīki un platformas, izstrādāti kopīgi standarti datu uzkrāšanai, kā arī pārskatītas ārstniecības un aprūpes procedūras, lai panāktu, ka onkoloģijas pacientu ārstniecības un aprūpes datu apmaiņa starp slimnīcām ir pilnībā digitalizēta.

Projekts tiek īstenots atbilstoši 2023.gada 6.decembrī starp SIA “Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca” (vadošais partneris) un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru noslēgto līgumu par Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna projekta “Klīnisko universitāšu slimnīcu onkoloģijas pacienta datu apmaiņas platformas izveide” (projekts Nr. 2.1.3.1.i.0/2/23/I/CFLA/003 ) īstenošanu.

Projektu plānots īstenot līdz 2026.gada 31.maijam.

Projekta kopējās izmaksas plānotas 4 577 650 EUR apmērā, no tā 3 850 000 EUR tiek finansētas no Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna finansējuma un 727 650 EUR no valsts budžeta finansējuma.