Fizioterapeita konsultācija

Fiziskā funkcionālā stāvokļa novērtējums tiek veikts visiem pacientiem, izmantojot dažādus testus, kas tiek veikti, ņemot vērā pacienta sūdzības un funkcionālo stāvokli. Izmeklēšanas metodes tiek pielietotas mērķtiecīgi, atbilstoši konkrētā pacienta un aktuālās klīniskās situācijas nosacījumiem.
Vairāk par pakalpojumu

Pacienta fiziskā funkcionālā stāvokļa izvērtēšana tiek sākta ar apskati, kuras laikā tiek izvērtēta un analizēta stāja un veikta gaitas analīze ar novērojuma metodi. Muskuļu funkcionālie testi – muskuļu garuma un spēka testi – ir klīniski aprobēti testi, kas tiek veikti, lai mērķtiecīgi izvērtētu pacienta funkcionālo stāvokli.

Lai izvērtētu locītavu kustību apjomu tiek mērīts aktīvās un pasīvās kustības apjoms, kas tiek izteikts grādos.

Fiziskā funkcionālā stāvokļa izmeklēšana ietver palpācijas testus: kaulu orientieru palpāciju, ādas un zemādas palpāciju, cīpslu, saišu, muskuļu un to fasciju palpāciju. Palpācijas laikā tiek noteikta palpējamo audu konsistence un virspusējo audu (ādas) temperatūra, turgors, kā arī tiek palpatori izvērtēts palpējamo struktūru fizioloģiskais kustīgums un elastība, tiek izvērtēts iespējamais lokālais vai atstarotais sāpīgums palpācijas rezultātā.

Lai izvērtētu kardiovaskulārās un respiratorās sistēmas funkcionālo stāvokli fizioterapeits izmanto pacienta subjektīvo sūdzību un slimības, ģimenes, darba anamnēzes datu analīzi, iepriekš veikto izmeklējumu un ārstēšanas datu (slimības vēstures) analīzi, fizisko izmeklēšanu, kas ietver slodzes tolerances un sirds un asinsvadu reakcijas uz slodzi un pozu maiņu izvērtējumu, kā arī izvērtē kontrindikācijas un specifiskas brīdinājuma pazīmes.
 

Fakti par procedūru

Veicot stājas novērtēšanu, pacientam ir jānovelk virsdrēbes;
Būs jāveic kustības locītavu kustīguma novērtēšanai un citi testi;
Tiks ieteiktas piemērotākas fizioterapijas nodarbības formas;
Tiks pārrunātas ergonomiskas darba pozas.

Sagatavošanās procedūrai

Jāņem līdzi visi izmeklējumi, saistībā ar sūdzībām, diagnozi;
Informējiet speciālistu par citām slimībām.

Izmaksas

  • Nosaukums
  • Cena
  • Kods

Maksas konsultācijas cena

Pirmreizēja izmeklēšana, funkcionālā stāvokļa noteikšana, fizioterapijas programmas sastādīšana (fizioterapeits) (45 min)
20,00
310073
vai
Individuāla fizioterapeita, ergoterapeita nodarbība 45 min.
15,00
310106