Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Oftalmoloģijas klīnika

Oftalmoloģijas klīnika
Oftalmoloģijas klīniku veido:
1. Acu mikroķirurģijas un lāzeroftalmoloģijas nodaļa
Dienas stacionārs
Ambulatorā daļa
Kontaktlēcu kabinets

Oftalmoloģijas klīnikas prioritāte ir tīklenes slimību izmeklēšana un operatīva ārstēšana (tīklenes atslāņošanās un vitrektomijas operācijas), ar kuru palīdzību izdodas atdot redzi diabēta slimniekiem, smagu acu traumu gadījumos un smagu tīklenes atslāņošanās gadījumos.

Vitrektomijas laikā tiek izņemts apduļķotais un nedzidrais stiklveida ķermenis, tādējādi ļaujot stariem nokļūt līdz tīklenei. Vitrektomijas operācijas laikā parasti nākas izdarīt dažādas sarežģītas manipulācijas - ja tīklene ir atslāņota, acī tiek ievadīts speciāls smags šķidrums - Dekalīns, kas tīkleni izlīdzina un piespiež savā vietā. Lai tīklene pieaugtu pie sklēras, tiek izdarīta endolāzerkoagulācija - tīklene tiek "it kā ar šujmašīnu" piešūta pie sklēras.

Tā kā Dekalīns ir ļoti toksisks, tas acī nevar atrasties ilgi, tāpēc operācijas beigās tiek nomainīts pret speciālu gāzi vai silikona eļļu. Silikona eļļa parasti acī tiek atstāta 3-6 mēnešus ilgi, pēc tam to izņem. Tā kā Silikona izņemšana saistās ar zināmu risku, ka tīklene atkal var atslāņoties no jauna, gadījumos, kad silikons ievadīts vienīgajā redzīgajā acī, tas dažkārt paliek acī vairākus gadus. Ja tīklene neturas savā vietā pēc silikona izņemšanas, silikons jāievada atkārtoti.

Ja slimnieka acī ievadīts silikons, regulāri jāseko acu spiedienam, lēcas stāvoklim, tīklenes stāvoklim, jo acis, kurās ievadīts šis šķidrums, ir pakļautas lielam komplikāciju attīstības riskam.
Neraugoties uz daudzajām iespējamajām vitreālās ķirurģijas komplikācijām, šīs metodes ieviešana un attīstība Latvijā ļāvusi saglabāt un atgūt redzi daudziem cilvēkiem, kuriem agrāk tas nebija iespējams.

Oftalmoloģijas klīnika ir Eiropas Oftalmologu Padomes akreditēts apmācības centrs Oftalmoloģijā.

Klīnika atrodas 25.korpusa 1.stāvā

Vadība

Oftalmoloģijas klīnikas vadītāja

Ārstniecības veidi

Oftalmoloģijas klīnikā tiek veiktas arī sekojošas operācijas:

  • Radzenes transplantācijas
  • Kataraktas operācijas
  • Glaukomas operācijas
  • Plakstiņu un orbītas operācijas