Stradiņa slimnīcas Nefroloģijas nodaļa uzsāk darbu jaunajā korpusā

2. Augusts

Trešdien, 2. augustā, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Nefroloģijas jeb nieru slimību nodaļa pārceļas no senās mājvietas 23. korpusā uz jauno A korpusu. Jaunās telpas atbilst mūsdienīgas slimnīcas standartiem – pacienti ārstēsies divvietīgās gaišās un plašās palātās, kuras ir aprīkotas ar jaunākās paaudzes māsu izsaukšanas sistēmu. Nodaļā ir vairākas procedūru telpas, plašs māsu postenis, telpas pacientu un darbinieku ērtībām.

Pacienti, kuri jau šobrīd ārstējas nodaļā pārcelsies uz jaunajām telpām un turpinās ārstēšanos jaunajā nodaļā, bet tie pacienti, kuri nodaļā iestāsies 3. augustā, ārstēšanos uzsāks jaunajās telpās.

Nodaļā atrodas divdesmit viena pacientu divvietīga palāta un divas vienvietīgas palātas izolācijas režīmam. Katrā palātā ir izbūvēta labierīcību telpa. Nodaļas vadītājs profesors Aivars Pētersons: „Nefroloģijas nodaļas jaunās telpas ir neapšaubāmi labākas. Tās ir kā vizītkarte augstas kvalitātes un profesionalitātes ārstniecībai. Manuprāt, arī paši darbinieki ir patīkami satraukti, jo pacientu komforts šajās telpās ir neizmērojami labāks – līdz šim pacientiem nācās dzīvot pa četriem vai pat pieciem vienā telpā. Jāatgādina, ka 23. korpuss ietilpa 1910. gadā celtās ēkas sastāvā ar tā laika loģistiku, kas diemžēl ir novecojusi un prasa kapitālu rekonstrukciju.”

Pacientu pārvietošana notika ļoti uzmanīgi, ņemot vērā katra pacienta veselības stāvokli, spēju pārvietoties, nozīmēto terapiju.  Jaunajā korpusā pacientus sagaidīja personāls, kas iekārtoja palātās, iepazīstināja ar nodaļas telpām, māsu posteni, kā arī apmācīja rīkoties ar māsu izsaukšanas sistēmu. Lai uzsāktu darbu jaunajā korpusā, tiek iesaistīti slimnīcas ārsti, māsas, rezidenti, saimnieciskie un administratīvie darbinieki.

Nodaļas virsmāsa Jana Ankrava stāsta par izmaiņām nodaļas darbā: „Lielākais prieks nodaļas māsām ir par jaunajām procedūru telpām, kurās varēs ātrāk un kvalitatīvāk aprūpēt pacientus un nodrošināt ātru atveseļošanos. Palielinoties pacientu apritei nodaļā, mūsu komandai pievienojušies jauni māsu palīgi un māsas.”

Jaunais korpuss pacientiem durvis vēra šī gada 1. jūnijā, kad darbu uzsāka poliklīnika un pacientu plānveida uzņemšana. Jūlija vidū uz jaunajām telpām pārcēlās slimnīcas Apvienotā laboratorija, kas piedāvā paplašinātas iespējas dažādiem laboratoriskiem izmeklējumiem. Uz jauno korpusu pārcelsies arī  uroloģijas, endokrinoloģijas, reimatoloģijas, otorinolaringoloģijas, gastroenteroloģijas, endoskopiju nodaļas, kā arī diagnostiskā radioloģija. Darbs jaunajās telpās tiek uzsākts pakāpeniski, saņemot un uzstādot visas nepieciešamās iekārtas.

Jaunā korpusa pirmās kārtas celtniecībai tika piesaistīti līdzekļi no Eiropas Reģionālā Attīstības Fonda. Līguma ietvaros uzcelta arī atsevišķa ēka – energobloks, kā arī izbūvēts lietus notekūdeņu kolektors, visas nepieciešamās pazemes un virszemes komunikācijas. Energobloks nodrošina autonomu slimnīcas elektroapgādi, kā arī modernākās inženiertehniskās tehnoloģijas ēkas pārvaldībai.

ERAF logo.jpg