Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Svinīgi atklāts Stradiņa slimnīcas jaunais korpuss

01.06.2017

Ceturtdien, 1. jūnijā plkst. 11:00 notika Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa svinīgā atklāšana.

stradini10-1024x700.jpg

Jaunā korpusa uzbūvēšana ir lielākās valsts un slimnīcas investīcijas veselības infrastruktūrā, kas ļauj sniegt Latvijas iedzīvotājiem mūsdienīgu, pacientiem drošu,  kvalitatīvu un visaugstākajiem standartiem atbilstošu ārstniecību un aprūpi.

Sveicot viesus, slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga norādīja, ka šajā ēkā katru dienu divsimt pacientu saņems ārstēšanu un aprūpi klīniskajās nodaļās, vairāk nekā septiņsimt pacientu konsultēsies poliklīnikā, kā arī veiks simtiem radioloģiskos un laboratoriskos  izmeklējumu. Ilze Kreicberga izteica pateicību visiem, kuri bijuši iesaistīti šajā tapšanas procesā, it īpaši Veselības ministrijai, kura uzņēmās šo uzdevumu, visām valsts institūcijām, kuras ir gan kontrolējušas, gan konsultējušas visā projekta laikā, kā arī visiem mediķiem, kuri ieguldījuši savu pieredzi un zināšanas, lai veidotu ēku funkcionāli piemērotu un efektīvu.

Veselības ministre Anda Čakša norādīja: “Šis ir gandarījuma brīdis, jo varam ne tikai iesākt, bet arī pabeigt. Ārstniecībā, ja ārstam jārisina sarežģīts gadījums, tad viņš sauc vadītāju. Runājot līdzībās varu teikt – šis bija ministrijas gadījums. Intensīvi iesaistoties un apmeklējot regulārās darba sapulces, mums izdevās. Šī slimnīca ir visai Latvijai, visiem tās iedzīvotājiem.” Veselības ministre atzīmēja: “Šis ir sākums, jo mums ir daudz lietu, ko darīt – e-veselības jomā, šīs ēkas turpināšana otrajā kārtā, atalgojuma jautājums.”

Slimnīcas galvenais ārsts Arnolds Atis Veinbergs atgādināja slimnīcas attīstības vēsturi un laiku pirms 107 gadiem, kad tika dibināta Stradiņa slimnīca. “Šīs ēkas celtniecība nesākās 2013. gadā līdz ar būvlaukuma izveidošanu, bet gan daudz ātrāk, kad toreizējais veselības ministrs Gundars Bērziņš atbalstīja slimnīcas infrastruktūras attīstību un tika organizēts arhitektūras plenērs par slimnīcas vīziju.”. Arnolds Atis Veinbergs novēlēja; “ Lai Latvijai svinot 110 gadus, tiek uzbūvēts arī B korpuss!”

Akadēmiķis Jānis Stradiņš, uzrunājot klātesošos teica: “Man ir milzīgs lepnums. Ir uzcelta šim laikam un stilam atbilstoša ēka, kam ir milzīga nozīme Latvijas gaišajā nākotnē.” Apsveikuma vārdus teica arī viesi no Lietuvas medicīnas zinātņu universitātes Kauņas klīnikas kā arī ar Tartu Universitātes slimnīcas.

Svinīgās atklāšanas laikā viesiem tika izrādītas telpas, iekārtoti konsultāciju kabineti un jaunākās viedās ēkas kontroles un vadības tehnoloģijas. 1.jūnijā darbu jaunajās telpās uzsāk poliklīnika, pacientu plānveida uzņemšana, labarotorisko analīžu nodošanas kabinets. Klīniskās nodaļas darbu jaunajā korpusā uzsāks pakāpeniski.

Par jauno korpusu

Korpusa 1. kārtā ir uzbūvēti trīs korpusi: pirmais (A1), otrais (A2) un sestais (A6). Turpinoties būvniecībai, tiks uzcelti arī trešais (A3), ceturtais (A4), piektais (A5), septītais (A7) un astotais (A8) korpuss. Kopējā uzbūvētā platība ir 30 438 kvadrātmetri. Būvdarbu ģenerāluzņēmējs un projektētājs ir pilnsabiedrība “SBRE”.

Ēkas pazemes līmenī atrodas darbinieku ģērbtuves, Centrālā sterilizēšanas nodaļa, tehniskās apkopes telpas. Īpašs ieguvums ir savienojošie gaiteņi ar blakus esošajiem korpusiem gan uz Neatliekamās medicīnas centru, gan visām pārējām nodaļām.

Četros virszemes stāvos atrodas poliklīnika, diagnostiskā radioloģija, plānveida pacientu uzņemšana, laboratorija, manipulāciju telpas, uroloģijas, endokrinoloģijas, reimatoloģijas, otorinolaringoloģijas, nefroloģijas (nieru slimību), gastroenteroloģijas  un endoskopiju nodaļas.

Līguma ietvaros uzcelta arī atsevišķa ēka – energobloks, kā arī izbūvēts lietus notekūdeņu kolektors, visas nepieciešamās pazemes un virszemes komunikācijas. Energobloks nodrošina autonomu slimnīcas elektroapgādi, kā arī modernākās inženiertehniskās tehnoloģijas ēkas pārvaldībai.

Jaunā korpusa pirmās kārtas kopējais fiansējums ir 87 435 722 EUR, no kura

24 076 323 EUR ir piesaistītie līdzekļi no Eiropas Reģionālā Attīstības Fonda. Klīnisko nodaļu darbs tiks uzsākts jaunajās telpās pakāpeniski, saņemot un uzstādot visas nepieciešamās iekārtas.

 

Foto: no kreisās Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja, daktere Ilze Kreicberga, veselības ministre Anda Čakša, slimnīcas galvenais ārsts Arnolds Atis Veinbergs un akadēmiķis Jānis Stradiņš

 

 

Vairāk fotogrāfijas no jaunā korpusa atklāšanas var apskatīt mūsu facebook.com lapā.

 

Jaunākie raksti

Izsludina konkursu uz Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētāja un divu valdes locekļu amata vietām

Izsludina konkursu uz Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētāja un divu valdes locekļu amata vietām

Stradiņa slimnīcā noritējušas sirds operāciju paraugstundas

Stradiņa slimnīcā noritējušas sirds operāciju paraugstundas

Stradiņa slimnīcas Antimikrobiālās rezistences kompetences centrs izstrādājis jaunu empīriskas antibakteriālās terapijas rekomendāciju platformu

Stradiņa slimnīcas Antimikrobiālās rezistences kompetences centrs izstrādājis jaunu empīriskas antibakteriālās terapijas rekomendāciju platformu