Imūnterapija ar alergēnu

Ja pretalerģijas medikamentu lietošanu var pielīdzināt ar cīņu ar sekām, tad specifiskās imūnterapijas mērķis ir atbrīvošanās no alerģijas cēloņa. Alergēnu specifiskajā imūnterapijā svarīga ir alerģijas diagnoze.
Vairāk par pakalpojumu

Alergologa konsultācijas laikā tiek precizēta diagnoze, ieteikts tālākās ārstēšanas plāns. Specifiskā imūnterapija tiek nozīmēta pacientiem, kuriem ir smagas alerģijas pazīmes un kuru ārstēšanai jālieto daudz medikamentu, arī tad, ja medikamentu iedarbība nav pietiekami efektīva.

Imūnterapijai nav vecuma ierobežojumu, taču, jo agrākā vecumā sāk ārstēšanu un jo mazāk ir alergēnu, pret kuriem cilvēks ir jutīgs, jo augstāka ir arī terapijas efektivitāte.

Terapijas mērķis ir samazināt cilvēka jutīgumu pret alergēnu, pakāpeniski mainot organisma imūnsistēmas atbildi un nodrošinot noturību pret alergēnu. Organismu pakāpeniski pieradina pie alergēna, kas iepriekš izraisījis alerģiju.

Pirmie alergēnu specifiskās imūnterapijas rezultāti redzami aptuveni pēc pusgada. Jāzina, ka ārstēšanas kursu nāksies atkārtot 3 – 5 gadus, jo tikai tā var panākt organisma toleranci pret alergēniem.

Fakti par procedūru

Alergēnu specifiskā imūnterapija ir alerģiju ārstēšanas metode, kas parasti jāveic 3 - 5 gadu garumā;
Tās nepieciešamību un noderīgumu katram pacientam individuāli izvērtē alergologa konsultācijas laikā;
Imūnterapijas ievades veidi ir dažādi - subkutānas injekcijas, zemmēles pilieni, tablešu forma. Katram pacientam labāko veidu ieteiks alergologs;
Pirms imūnterapijas nozīmēšanas ir ļoti svarīgi precīzi noteikt simptomus izraisošo alergēnu;
Ja imūnterpiju tiek ieteikts veikt pie alergologa Poliklīnikā, jārēķinās ar noteiktu laika patēriņu - vismaz pusstundu pēc terapijas novērošanu pie alergologa. Cik bieži jāsaņem terapija, to ieteiks alergologs.

Sagatavošanās procedūrai

Alergologa konsultācijas laikā tiks ieteikts tālākais plāns.

Izmaksas

  • Nosaukums
  • Cena
  • Kods

Izmeklējums tiek veikts alergologa konsultācijas laikā, atsevišķs līdzmaksājums netiek piemērots

Pacienta līdzmaksājums par ārsta konsultāciju
4
300106

Maksa par manipulāciju

Nespecifiskā imūnterapija (par katru injekciju)
8
130016
vai
Specifiskā imūnterapija ar alergēna injekciju (par katru injekciju)
8.5
130028
vai
Specifiskā imūnterapija ar bišu vai lapseņu alergēnu injekciju (par katru injekciju)
22.8
130029