Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Zaļais koridors

 

Slimnīcā ir izveidots īpašs tālruņa numurs, lai ģimenes ārsti var pieteikt pacientus speciālista konsultācijas saņemšanai prioritāri aizdomu gadījumā par onkoloģiskām slimībām. Maksimālais speciālista konsultācijas gaidīšanas laiks ir 10 darba dienas, bet lielākajā daļā gadījumu to nodrošina 5 darba dienu laikā.

 ZAĻĀ KORIDORA TĀLRUNIS -  67095393 vai 25650310 

Lūdzam ņemt vērā, ka pa šo tālruni uz konsultāciju pie speciālista pacientu var pieteikt tikai ģimenes ārsts vai ģimenes ārsta prakses māsa.

Ļaundabīgo audzēju sekundārās diagnostikas procesa shēma:


Kāpēc pacients ar aizdomām par onkoloģisku slimību pats nevar pierakstīties pie speciālista uz konsultāciju paātrinātā kārtībā?

Kopš 2016. gada 1. oktobra stājušies spēkā Veselības ministrijas izstrādāti Ministru kabineta noteikumi, kas paredz kārtību, kādā pacienti ar aizdomām par onkoloģisku slimību steidzamā kārtā, var nokļūt pie speciālista. Šī kārtība paredz, ka steidzami pie speciālista uz konsultāciju var pieteikt tikai ģimenes ārsts, ja viņa rīcībā ir informācija, kas apstiprina aizdomas par onkoloģisku slimību. Šāda kārtība ir ļoti svarīga, jo palīdz onkoloģiskajiem pacientiem saņemt savlaicīgu speciālista konsultāciju. Savukārt, pacienti, kuriem nav aizdomas par onkoloģisku slimību, pie speciālista tiek pierakstīti rindas kārtībā. Jāatzīmē, ka, lai pretendētu uz valsts apmaksātu speciālista konsultāciju, tā pat, kā līdz šim pacientam jebkurā gadījumā jādodas pie ģimenes ārsta pēc nosūtījuma. Saskaņā ar jauno kārtību ģimenes ārstam ir ne tikai jāiedod nosūtījums, bet arī jāizvērtē konsultācijas steidzamības pakāpe un steidzamajos gadījumos pašam jāveic zvans uz slimnīcas "Zaļā koridora" tālruņa numuru.