Stradiņi – vienīgā Latvijas slimnīca ar oficiāli apstiprinātu ģerboni

18. Maijs

Ceturtdien, 17. maijā Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunajā korpusā tika prezentēts slimnīcas ģerbonis. Tādejādi Stradiņi kļuva par pirmo un vienīgo slimnīcu Latvijā, kurai ir Heraldikas komisijā apstiprināts ģerbonis.

Latvijas simtgades svinību gadā Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas attīstības biedrība Stradiņa slimnīcai dāvina ģerboni. Tā izstrādei tika izsludināts konkurss, kurš noslēdzās 2017. gada maijā, un tajā uzvarēja heraldikas mākslinieks ar ievērojamu pieredzi ģerboņu izstrādē - Edgars Sims.
 
Šī īpašā  dāvana paredzēta izmantošanai atbilstoši Ģerboņu likumam. Slimnīca to nākotnē lietos reprezentācijai, publiskā tēla, izkārtņu, atribūtikas un reprezentācijas priekšmetu veidošanai. Ģerbonis ir Latvijas vadošās universitātes slimnīcas  stabilitātes apliecinājums, slimnīcas bagātās vēstures liecinieks un nākotnes attīstības garants.

Ģerboņa atklāšanas pasākumā piedalījās veselības ministre Anda Čakša, Slimnīcas attīstības biedrības pārstāvji, Slimnīcas valde, pārstāvji no profesora Paula Stradiņa (1896-1958) dzimtas, ģerboņa idejas un tapšanas procesā iesaistītie cilvēki  un akadēmisko aprindu pārstāvji.

Par ģerboni:
Tajā izmantotās krāsas – zils, sudrabs, sarkanā un zaļā krāsa. Uz dalījuma izrauta liepa ar savītiem zariem, vidū sarkana sirds liepas lapas formā. Virs vairoga uzlecoša, sarkana saule, ar pamīšus izliektu un taisnu staru vainagu. Uz zaļas zāles pamatnes divi vairoga turētāji – sudraba strazdi ar atpakaļ vērstu galvu. Devīze ar melnu uz sudraba lentes – SALUS AEGROTI SUPREMA LEX ( Pacienta labklājība ir augstākais likums).