Stradiņa slimnīcā zibakcijā pievērš darbinieku uzmanību pareizai roku higiēnai

26. Aprīlis

Atzīmējot Pasaules roku higiēnas dienu, Stradiņa slimnīcā trešdien, 26. aprīlī, notika zibakcija "Par koptām un drošām rokām".
Saskaņā ar prasībām ārstniecības, aprūpes personāla, pasniedzēju un studējošo roku higiēnai, tajās noteikts, ka nagiem ir jābūt īsi apgrieztiem, tīriem, bez nagu lakas, darba laikā nedrīkst valkāt gredzenus, rokassprādzes, garus auskarus un rokas pulksteņus, kā arī aizliegts valkāt apģērbu ar adītām un garām piedurknēm un apkaklēm, virsvalka jeb halāta piedurkņu garums nedrīkst pārsniegt divas trešdaļas no roku garuma.
Zibakcija sākās jau plkst. 8:30, kad divdesmit vienā nodaļā tika veikta pārbaude 164 darbiniekiem. Ap plkst. 12.00 zibakcija turpinājās 15. korpusa vestibilā, kur visiem interesentiem bija iespēja novērtēt savu roku atbilstību noteiktajām prasībām, uzzināt par efektīvu roku kopšanu ikdienā. Slimnīcas galvenā māsa Eva Cela un infekciju kontroles māsa Jeļena Urbēna informēja klātesošos par veiktās pārbaudes rezultātiem, īpašu atzinību izsakot Intensīvās terapijas un reanimācijas (40.) nodaļas, Sirds ķirurģijas anestezioloģijas un intensīvās terapijas (39.) nodaļas un Nieru transplantācijas (2.) nodaļas darbiniekiem par higiēnas prasību ievērošanu attiecībā uz apģērba piedurkņu garumu, nagu un rotaslietu uz rokām atbilstību noteiktajām prasībām.
Apliecinot atbildību par savu roku pareizu higiēnu, zibakcijas dalībnieki  piedalījās fotoakcijā "Man ir koptas un drošas rokas", nofotografējoties mirkļbildei, Visiem dalībniekiem bija iespēja saņemt Latvijas biokosmētikas un parfimērijas ražotāja AS "Dzintars" profesionāļu konsultācijas par roku kopšanu, kā arī pārsteiguma balvas.

Foto: no kreisās Slimnīcas galvenā māsa Eva Cela un infekciju kontroles māsa Jeļena Urbēna

 

Vairāk fotogrāfijas var apskatīt Slimnīcas facebook.com kontā ejuz.lv/djd