Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Stradiņa slimnīca pievienosies Eiropas Vienotajam vēža tīklam un uzsāks darbu pie virtuālā onkoloģijas centra izveides

26.05.2023

Katru gadu no 25. līdz 31. maijam tiek atzīmēta Eiropas Pretvēža nedēļa, kuras ietvaros arī šogad tiek rīkoti dažādi pasākumi ar mērķi aktualizēt onkoloģisko slimību izplatību un veicināt veselības aprūpes iestādes, pacientu biedrības un citas iesaistītās puses turpināt dialogu par ārstniecības un aprūpes uzlabošanu un savstarpēju sadarbību.

Lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju izpratni par diagnozi – audzējs, un sniegtu veselības aprūpes profesionāļiem iespēju iesaistīties datos balstītas pētniecības norisē, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (Turpmāk tekstā – PSKUS) vadība atbalstījusi priekšlikumu pievienoties Eiropas Vienotajam vēža tīklam un uzsākt darbu pie virtuālā onkoloģijas centra izveides. Šāda centra izveide ļaus ārstniecības un aprūpes personālam pēc iespējas precīzāk sekot līdzi pacienta veselības stāvoklim un veikt nepieciešamās korekcijas ārstniecības procesā, atbilstoši jaunākajām starptautiskajām vadlīnijām onkoloģisko slimību ārstēšanā. PSKUS valdes locekle Ilze Kreicberga uzsver: “Onkoloģisku saslimšanu ārstēšana ir viena no nozīmīgākajām un apjoma ziņā lielākajām ārstniecības iestāžu darbības jomām. Katru gadu PSKUS dažādās struktūrvienībās tiek ārstēti vairāk nekā 40 000 onkoloģisko pacientu un šis skaits turpina pieaugt. Mūsdienu izpratnē onkoloģiska saslimšana ir hroniska saslimšana, kuras gaitu un iznākumu lielā mērā nosaka ne tikai konkrētā onkoloģiskā procesa īpašības, bet arī diagnozes uzstādīšanas savlaicīgums, ārstēšanas procesa organizācija un pacienta līdzestība. Šodienas ārstēšanas iespējas ļauj onkoloģiskiem pacientiem ne tikai ilgstoši dzīvot, bet arī saglabāt labu dzīves kvalitāti gan ārstēšanas procesa gaitā, gan arī pēc tā pabeigšanas. Lai šo sasniegtu mums ir ne tikai jābūt modernām tehnoloģijām un medikamentiem, bet visai sabiedrībai ir jābūt labi informētai par šiem jautājumiem un jāiesaistās to risināšanā”.

Tāpat šodien,  26.maijā, slimnīca rīko konferenci ģimenes ārstiem "Jaunas iespējas onkoloģijas pacientu ārstēšanā Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā", kurā kolēģus iepazīstinās ar jaunākajām pieejamajām metodēm onkoloģijas pacientu ārstēšanā un aprūpē Stradiņa slimnīcā.

Šogad Eiropas Pretvēža nedēļā galvenais uzsvars tiek likts uz tādām tēmām kā vēža savlaicīga diagnostika, ārstniecības pieejamība onkoloģiskiem pacientiem un pētniecības nozīme onkoloģijas jomā. Īpašu uzmanību plānots veltīt arī digitālās veselības un aprūpes risinājumiem onkoloģijas jomā. Kā norādīts Eiropas Savienības finansētā projektaeCAN: Strengtening eHealth for Cancer Prevention and Caremājaslapā - veselības aprūpes datu digitalizācija un pieejamo analītisko rīku efektīvs pielietojums sniedz neatsveramu ieguldījumu jaunu, inovatīvu un personalizētu metožu atklāšanā un attīstībā onkoloģijas jomā.

Papildus informācija par plānotajām aktivitātēm atrodama iniciatīvas oficiālajā mājas lapā: https://www.cancer.eu/european-week-against-cancer-2023/

Jaunākie raksti

Stradiņa slimnīca pievienosies Eiropas Vienotajam vēža tīklam un uzsāks darbu pie virtuālā onkoloģijas centra izveides

Stradiņa slimnīca pievienosies Eiropas Vienotajam vēža tīklam un uzsāks darbu pie virtuālā onkoloģijas centra izveides

Sagatavoti pārskati par slimnīcas darbību

Sagatavoti pārskati par slimnīcas darbību

Slimnīcas pārstāvji piedalās komerciālajā misijā Barselonā

Slimnīcas pārstāvji piedalās komerciālajā misijā Barselonā