Stradiņa slimnīca ģimenes ārstu streika laikā paplašinās iespējas sniegt medicīnisko palīdzību neatliekamās situācijās

29. Jūnijs

Saistībā ar izsludināto ģimenes ārstu streiku, kas sāksies 3. jūlijā plkst. 12:00, slimnīca paredz lielāku pacientu plūsmu Neatliekamās medicīnas centrā. Slimnīca uzsver, ka akūtā palīdzība dzīvībai bīstamos gadījumos tiek un tiks sniegta bez izmaiņām, tomēr, lai organizētu iespējamo palielināto ambulatoro pacientu skaitu, slimnīcas Poliklīnikā būs izveidots kabinets ambulatoras medicīniskas palīdzības saņemšanai.

Kabinets strādās darba dienās no plkst. 8:00 līdz 19:00, bet piektdienās līdz 18:00. Šajā kabinetā pacienti palīdzību saņems rindas kārtībā, reģistrējoties un samaksājot pacienta iemaksu 4,27 eiro apmērā. Konsultācijas notiks Stradiņa slimnīcas jaunajā korpusā (A korpuss, ieeja no Ventspils ielas puses). Neatliekamās medicīnas centrs atrodas slimnīcas 32. korpusā un strādā visu diennakti.

Vienlaicīgi slimnīca aicina pacientus pārliecināties par atsevišķu pakalpojumu pieejamību ģimenes ārstu praksēs, piemēram, kompensējamo medikamentu recepšu izrakstīšanu, slimības lapu izrakstīšanu un noslēgšanu, izziņu izsniegšanu. Gadījumos, kad pacienti paši nolemj doties uz Neatliekamās medicīnas centru, slimnīca iesaka vispirms pārliecināties par faktu vai viņu ģimenes ārsts piedalās streikā. Aktuālajai informācijai iespējams sekot līdzi Nacionālā veselības dienesta mājaslapā.

Tāpat slimnīca aicina izmantot un vērsties pēc palīdzības pie dežūrārsta un dzīves vietai tuvākajā steidzamās medicīniskās palīdzības punktā.

Sākoties streikam slimnīca varēs precīzāk noteikt, kādus papildus atbalsta pasākumus nepieciešams ieviest. Ņemot vērā ģimenes ārstu prakšu skaitu Rīgā un Pierīgas reģionā, liela pacientu skaita pieplūduma gadījumā aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un rēķināties, ka nekavējoties palīdzība tiks sniegta dzīvību apdraudošās situācijās, bet ne tik akūtos gadījumos pacienti tiks konsultēti rindas kārtībā ar attiecīgu gaidīšanas laiku.