Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Starptautisks seminārs par pārmantotā vēža profilaksi un ārstēšanu

02.10.2008

Šī gada 1. un 2. oktobrī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Mācību un zinātnes departamenta konferenču zālē (21. korpuss 2. stāvs) notika starptautisks seminārs par pārmantotā vēža profilaksi un ārstēšanu.

Semināra ietvaros kolēģi no Grodņas Reģionālās klīniskās slimnīcas klausījās Stradiņa slimnīcas speciālistu lekcijas par pārmantotā vēža vēsturi, diagnostiku, profilaksi, programmas attīstību Latvijā un slimnīcas Pārmantotā vēža kabineta pieredzi, kā arī piedalījās praktiskajās nodarbībās Pārmantotā vēža kabinetā un Molekulārās ģenētikas laboratorijā.

Seminārs notika Eiropas Savienības Interreg III B Kaimiņattiecību programmas līdzfinansētā projekta "Pārmantotā vēža profilakse, zināšanu apmaiņa un apzināšanās veicināšana par slimību Baltkrievijas, Latvijas un Lietuvas pierobežas rajonos" ietvaros. Projekta turpmākā gaita paredz Pārmantotā vēža centra izveidi Grodņas Reģionālajā klīniskajā slimnīcā. Projekta kopējais finansējums ir 459 396,27 LVL (653 662,00 EUR), no tiem 411 202, 89 LVL (585 089,00 EUR) finansē Eiropas Savienība.

Šī projekta nolūks - uzlabot dzīves kvalitāti Latvijā un Baltkrievijā, attīstot efektīvu iedzīvotāju pārmantotā vēža riska skrīninga un aprūpes sistēmas modeli un tiecoties novērst pārmantotā vēža novēlotu diagnostiku, it īpaši pierobežas rajonos, kā arī izstrādāt starptautisku sadarbību, informācijas un pieredzes apmaiņu par pārmantoto vēzi un tā klīniskajiem un molekulārajiem aspektiem starp Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas un Grodņas Reģionālās klīniskās slimnīcas speciālistiem.

Ik gadu Latvijā tiek konstatēti 10 000 jaunu ļaundabīgu audzēju. Pēdējo 10 gadu laikā saslimstība ar onkoloģiskām slimībām ir pieaugusi par 20,9%, mirstība par 8,5%. Taču apmēram piektā daļa no visiem ļaundabīgajiem audzējiem ir pārmantoti, tādējādi pārmantoto audzēju riska grupas identifikācija un profilakse tiek uzskatīta par vienu no perspektīvākajiem onkoloģijas virzieniem.

Kā atzina prof.J.Gardovskis: "Sistēma ir pavisam vienkārša. Pirmkārt, ir jāapzina savi radinieki - ar ko slimoja māte, tēvs, vecvecāki, onkuļi un tantes. Ja zināms, ka ģimenē jau bijuši vēža gadījumi, ir jāveic pārbaude - asins paraugu no vēnas molekulāra izmeklēšana Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas laboratorijā. Ja tiek atklāts paaugstināts risks saslimt ar vēzi, regulāri jāveic pārbaudes, lai slimības gadījumā, atklātu to pašā sākumā, un ārstēšana būtu veiksmīga."

logo3.PNG

Jaunākie raksti

Svinīgi atklāta Sirds ķirurģijas anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļa, Asinsvadu ķirurģijas hibrīdzāle un Sirds ķirurģijas operāciju bloks

Svinīgi atklāta Sirds ķirurģijas anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļa, Asinsvadu ķirurģijas hibrīdzāle un Sirds ķirurģijas operāciju bloks

Robotizētais zvans 17. un 18.aprīlī

Stradiņa slimnīcas robotizētais zvans 17. un 18.aprīlī atgādinās par pierakstu endoskopisko izmeklējumu gaidīšanas rindā

Latvijā pirmo reizi notiek augsta līmeņa konference par klīniskās pētniecības nākotni valstī

Latvijā pirmo reizi notiek augsta līmeņa konference par klīniskās pētniecības nākotni valstī