Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Slimnīcā veiksmīgi veikta aknu transplantācijas operācija

31.08.2023

Ar lielu gandarījumu ziņojam, ka mūsu slimnīcā veiksmīgi veikta ortotopiskā aknu transplantācija 46 gadus jaunam pacientam.

Transplantācijas operācija, kas ilga aptuveni 7 stundas, tika veikta sadarbības ietvaros ar Karolinskas Universitātes slimnīcu (Zviedrija) ar mērķi veicināt Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) speciālistu kvalifikāciju nozarē. Minētā sadarbība kļuva iespējama pateicoties pieejamam papildu finansējumam līguma ietvaros ar Nacionālo veselības dienestu.

Pacientam, kuram tika veikta transplantācija, vairākus gadus atpakaļ tika diagnosticēta progresējoša aknu mazspēja. Neraugoties uz saņemto stabilizējošo un uzturošo ārstēšanu, aknu funkcija strauji pasliktinājās, kā rezultātā attīstījās hepatorenāls sindroms (akūta nieru mazspēja pacientam ar aknu cirozi un ascītu). Sadarbojoties dažādu nozaru PSKUS speciālistiem, prasmīgi modificējot ārstēšanu, izdevās stabilizēt vispārējo stāvokli un pacientam atjaunojās nieru funkcija un mazinājās skābekļa atbalsta nepieciešamība, taču veselības stāvoklis saglabājās smags, ar smagu diskoagulāciju, trombocitopēniju, ar augstu mirstības iespēju tuvāko 3 mēnešu laikā. Tādējadi pacients tika iekļauts aknu transplantācijas aktīvajā sarakstā, uzsākot gatavošanos aknu transplantācijai

Pēc pavadītās diennakts intensīvajā terapijā, pacients tika pārvests uz Gastroenteroloģijas nodaļu ārstēšanas turpināšanai. Pacientam pēc operācijas atlabšana norit bez sarežģījumiem - transplantāta funkcija laba, vispārējais stāvoklis uzlabojas un ar mērķi veicināt pacienta atlabšanu, slimnīcas rehabilitācijas speciālisti ir uzsākuši rehabilitācijas pasākumus.

Liels paldies izcilajai mediķu komandai:

Ķirurgiem: Dr.Jānim Vilmanim, Dr.Carl Jorns (Karolinska University Hospital)

Anesteziologiem: prof.Evai Strīķei, Dr.Marinai Šarkelei, Dr.Jeļena Karpenko, Dr.Gabriel Dumitrescu (Karolinska University Hospital)

Gastroenterologiem: Dr.Aigai Stākai, Dr.Jeļenai Ivanovai

Radioloģei Dr.Maijai Radziņai

Fizioterapeitei Kitijai Dzeguzei

Ārstiem rezidentiem: Pāvelam Plūmem, Kristīnei Pavlovičai, Andrim Romašovam

D operāciju bloka operāciju māsām: Lidijai Maderniecei; Jeļenai Iļjanei; Tatjanai Riotto; Aināram Cīrulim

Anestēzijas un intensīvās terapijas māsai Elitai Veinbergai

Māsu komandai no 10. nodaļas virsmāsas Vikas Mihejevas vadībā

Jaunākie raksti

Atklāta vēstule par publicēto

Atklāta vēstule par publicēto

Pacients ir prioritāte. Valentīna Lapiņa. Endoskopiju nodaļa

Pacients ir prioritāte

Pacienta ceļvedis Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas centrā

Pacienta ceļvedis Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas centrā