Slimnīcā uzstādīts pirmais onkoloģijas pacientu virtuālais asistents

11. Janvāris

Pateicoties onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības “Dzīvības koks” realizētam projektam, mūsu slimnīcā uzstādīts pirmais interaktīvais stends onkoloģijas pacientiem un citiem interesentiem.

Jaunajā A1 korpusā novietotais stends ļauj ikvienam interesantam iepazīties ar dažādiem diagnozes aspektiem – slimības veidiem, ārstēšanās iespējām, atveseļošanās procesu un rehabilitāciju. Interesējošo informāciju iespējams lasīt uz vietas, izdrukāt vai arī nosūtīt uz savu e-pastu.

Dzirdot diagnozi- onkoloģija, nereti pacientam iestājas apjukums – tik daudz jautājumu un ne vienmēr ir viegli tos uzdot ārstam vai atcerēties, ka tos vajadzētu uzdot. Tāpat nereti cilvēki kautrējas jautāt – tāpēc šāda virtuālā asistenta loma ir ļoti nozīmīga. Iespēja netraucēti iepazīties gan ar diagnozi, gan dažādiem ārstēšanas vai iespējamas palīdzības veidiem ir būtiska ne tikai pašiem pacientiem, bet arī viņu piederīgajiem.

Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā ik gadu tiek ārstēti stacionāri un konsultēti ambulatori aptuveni 10 000 onkoloģijas pacientu, šeit notiek vispusīga ļaundabīgo audzēju diagnostika un multidisciplināra ārstēšana. Slimnīcas ķirurģijas klīnikās ik gadu tiek operēti aptuveni 2000 pacientu, bet Staru un ķīmijterapijas centrā pacienti saņem staru terapiju un pretvēža medikamentozo terapiju.

Kopumā tiks uzstādīti četri šādi informatīvie stendi – visās Latvijas klīnikās, kur ārstē onkoloģiskos pacientus: P. Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcā, RAKUS Latvijas Onkoloģijas centrā, Daugavpils reģionālajā slimnīcā un Liepājas reģionālajā slimnīcā. Projekts tiek finansēts A/S “Latvijas valsts meži” Sociālās palīdzības programmas ietvaros, ko administrē Fonds Ziedot.lv.

Par pacientu atbalsta biedrību “Dzīvības koks”:

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” dibināta 2004. gadā, un tā ir vadošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. Biedrībai „Dzīvības koks” kopš 2005.gada piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Biedrības mērķis ir aizstāvēt pacientu intereses nacionālā un starptautiskā līmenī, lai arī Latvijas pacientiem būtu iespēja saņemt kvalitatīvāku veselības aprūpi. Vairāk:  www.dzivibaskoks.lv