Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Slimnīcā uzstādītas pirmās moduļu būves

16.11.2021

2021.gada 13.novembrī slimnīcas teritorijā pie 15. korpusa sekmīgi uzstādītas pirmās 20 no 72 moduļu būvēm. Pirmās moduļu būves uzstādītās Neatliekamā Medicīnas centra vajadzībām, nākamajās nedēļās tiks turpināta moduļu uzstādīšana operāciju bloku vajadzībām. Moduļu uzstādīšanu SIA “Inos” plāno pabeigt decembrī, lai uzsāktu telpu aprīkošanu.

Modulāro būvju mērķis ir iespējami īsākā laikā nodrošināt epidemioloģiskajam prasībām atbilstošu medicīnisko aprūpi NMC telpās, kā arī paplašināt operāciju zāļu skaitu. Jaunajā moduļu korpusā 1864 kv.m. platībā  tiks nodrošinātas papildu 40 gultas vietas NMC pacientiem, tajā skaitā 20 izolāciju bloki, kā arī 3 jaunas operāciju zāles, kas savienosies ar esošajām telpām. Moduļu būvēs pacientiem un personālam tiks nodrošināts augsts komforta līmenis atbilstoši Eiropā spēkā esošajām klīniskajām vadlīnijām.

Pašreizējās NMC telpās un vēsturisko korpusu operāciju zālēs ir sarežģīti nodrošināt pilnvērtīgu epidemioloģisko drošības pasākumu realizāciju. Grūtības ir nodrošināt infekciozo pacientu nodalīšanu no kopējās stacionārās plūsmas, guļošo pacientu izvietojums daudzviet ir pārāk blīvs un ar ierobežotu piekļuvi ārstniecības personālam, kā arī nav iespējams strikti nodalīt ambulatoro un stacionāro pacientu plūsmas.

Slimnīcas infrastruktūras ilgtermiņa attīstības koncepcija paredz optimizēt esošo infrastruktūru, nojaucot degradētos un vēsturiski nevērtīgos korpusus, lai izbūvētu jaunu infrastruktūru, vienlaikus veicot vēsturiski vērtīgā mantojuma izpēti, atjaunošanu un gādīgu pielāgošanu slimnīcas funkciju īstenošanai. Slimnīcas darbībai tuvākajos gados ir izaicinājums – nodrošināt izcilību ārstniecībā, izglītībā, pētniecībā COVID -19 pandēmijas apstākļos, vienlaikus veicot mērķtiecīgu infrastruktūras attīstību, ar ko savās ikdienas gaitās jārēķinās personālam un pacientiem.

Informācija par moduļu uzstādīšanas projektu pieejama slimnīcas mājaslapā:

https://www.stradini.lv/sites/default/files/editor/MODULU_UZSTADISANA.pdf

Informācija par aktuālajiem infrastruktūras projektiem pieejama slimnīcas mājaslapā:

https://www.stradini.lv/lv/content/aktualie-projekti

 

 

Jaunākie raksti

Atklāta vēstule par publicēto

Atklāta vēstule par publicēto

Pacients ir prioritāte. Valentīna Lapiņa. Endoskopiju nodaļa

Pacients ir prioritāte

Pacienta ceļvedis Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas centrā

Pacienta ceļvedis Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas centrā