Slimnīcā uzstāda pasaulē pirmo COVID-19 analīžu nodošanas iekārtu darbinieku testēšanai

8. Decembris

Pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar E. Gulbja laboratoriju, šonedēļ mūsu slimnīcā uzstādīta pasaulē pirmā bezkontakta iekārta Covid-19 analīžu nodošanai.

Slimnīca ir gandarīta, ka pirmā bezkontakta analīžu nodošanas iekārta tiek uzstādīta slimnīcas darbinieku testēšanai uz COVID-19 infekciju, jo tas nodrošinās pēc iespējas ātrāku inficēto personu identifikāciju un ļaus ātri reaģēt uz iespējamo Covid-19 infekcijas izplatību, kā arī samazinās noslodzi  slimnīcas personālam. Iekārta dos iespēju uzlabot testēšanas procesa loģistiku, savukārt iekārtas programmatūra savlaicīgi nodrošinās informāciju darbiniekiem par nepieciešamajiem testēšanas algoritmiem. “Katrs savlaicīgi atklāts inficēšanās gadījums darbinieku vidū ir būtisks, lai slimnīcā saglabātu drošu vidi gan darbiniekiem, gan pacientiem,” pauž slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

E.Gulbja laboratorija sadarbībā ar SIA “JK Energo” un AS “Latvijas Finieris” ir izgatavojuši inovatīvu bezkontakta analīžu nodošanas iekārtu. E.Gulbja laboratorijas valdes loceklis Didzis Gavars uzsver, ka iekārta no idejas līdz uzstādīšanai ir Latvijas speciālistu un uzņēmumu radīta. Tā ir pilnībā automatizēta un tās programmatūra nodrošina attālinātu iekārtas pārvaldību. Jaunais laboratorijas robots ievērojami ietaupīs gan laboratorijas, gan slimnīcas personāla laiku, nodrošinās ātrāku testa rezultātu saņemšanu  un samazinās inficēšanās risku. “Tādejādi ceram sniegt ieguldījumu sabiedrības veselības uzlabošanā,” saka D.Gavars.

Nākotnē līdzīgas iekārtas tiks uzstādītas arī citviet un tajās varēs nodot visu veidu testējamo materiālu, kas tiks uzglabāts droši gan no datu aizsardzības viedokļa, gan atbilstoši bioloģiskā materiāla uzglabāšanas temperatūras režīmam.

Jāuzsver, ka pašlaik iekārtu izmantos tikai un vienīgi Stradiņu slimnīcas darbinieku testēšanai.

Foto4.jpg

Foto1.jpg

 

Foto3.jpg

Foto2_0.jpg