Slimnīcā izbūvēta autostāvvieta pacientu ērtībām

19. Jūlijs

Jaunā autostāvvieta atrodas pie Ventspils ielas, pretī jaunajam – A korpusam. Tā tika izbūvēta Stradiņa slimnīcas infrastruktūras attīstības projekta ietvaros.

Jaunais A korpuss pacientiem durvis vēra jau 29.maijā, bet oficiāli tika atklāts 1.jūnijā. Ar šo dienu slimnīcas pacienti un apmeklētāji var izmantot arī jauno, labiekārtoto autostāvvietu, kura paredzēta 150 automašīnām. Tā ir aprīkota ar videonovērošanas kamerām un apgaismojumu.

Stāvvietas maksa ir EUR 3.00/stundā. Maksāšanas solis ir 30 minūtes. Pirmo pusstundu  automašīnu stāvvietā var novietot bez maksas. Norēķināties par autostāvvietu var, izmantojot bankas karti, pie autostāvvietas izvietotajā maksas automātā.

Savukārt gadījumos, kad pacientu nepieciešams ar automašīnu nogādāt līdz kādam no Slimnīcas korpusiem, to joprojām ir iespējams izdarīt, iebraucot teritorijā no Atpūtas ielas puses. Taču jāņem vērā, ka, atrodoties teritorijā ilgāk par 30 minūtēm, tiks piemērota iebraukšanas maksa teritorijā – EUR 7 par pusstundu. Pirmās 30 minūtes uzturoties slimnīcas teritorijā ir bezmaksas. Stradiņa slimnīcas vadība aicina pacientus un apmeklētājus saplānot slimnīcas apmeklēšanas laiku, lai gadījumā, ja ir nepieciešamība pievest apmeklētāju pie korpusa durvīm un izbraukt no teritorijas, to izdarīt 30 minūtēs.

Stradiņa slimnīcas vadība neslēpj: „Daudzus gadus esam cīnījušies par drošu un pacientiem draudzīgu slimnīcas teritoriju. Izbūvējot jauno autostāvvietu, radās iespēja atbrīvot slimnīcas teritoriju no intensīvas autotransporta plūsmas un klientu novietotām automašīnām šaurajās Slimnīcas teritorijas ieliņās, ko vienlaikus izmanto gan apmeklētāji, gan darbinieki, gan neatliekamais medicīnas transports. Jau tagad varam runāt par apmeklētāju transporta plūsmas samazinājumu teritorijā, jo tiek izmantota jaunā stāvvieta.”

Savukārt komentējot augsto iebraukšanas maksu, Slimnīcas vadība aicina izturēties ar sapratni un skaidro, ka šādas maksas ieviešana ir vienīgais veids, kā nodrošināt, ka lielākā daļa apmeklētāju automašīnu netiek ilgstoši novietotas Slimnīcas teritroijā, bet gan apmeklētāju stāvvietā.

Jaunais korpuss durvis pacientiem vēra šī gada 1. jūnijā. Šobrīd notiek aktīvi darbi jaunā korpusa aprīkošanai ar mēbelēm, medicīnas iekārtām un tehnoloģijām, darbinieku iepazīšanās ar ēkā ierīkotajām inženiertehniskajām sistēmām.

A korpusa pirmās kārtas būvniecībā ir piesaistīts Eiropas Savienības ERAF finansējums.