Pirmo Dr. Paula Aldiņa piemiņas stipendiju infektoloģijā saņem epidemiologs Ņikita Trojanskis

17. Novembris

2021. gada sākumā akadēmiskā vienība “Austrums” pēc Dr. Paula Aldiņa ģimenes ierosinājuma izveidoja Dr. Aldiņa vārdā nosauktu piemiņas stipendiju infektoloģijā. Godinot P. Aldiņa piemiņu un izcilo ieguldījumu infektoloģijā, stipendija turpmāk tiks piešķirta reizi gadā par izcilu pētniecisku vai praktisku darbu ar infekcijas slimībām saistītā medicīnas, farmācijas vai sabiedrības veselības jomā.

Pirmo Dr. Paula Aldiņa piemiņas stipendiju “Austruma” vecbiedru komiteja nolēmusi piešķirt epidemiologam Ņikitam Trojanskim, Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas Vakcinācijas procesa koordinācijas speciālistam. Lēmums pieņemts pēc stipendijas komisijas ieteikuma, kura vērtēja no pretendentiem saņemtos pieteikumus. Ņikita stipendiju plāno izmantot studijām doktorantūrā, lai padziļināti pētītu gripas evolūciju un infekcijas slimību uzraudzību.

“Austrums” un Dr. Paula Aldiņa ģimene pateicas visiem, kuru ziedojumi padarīja iespējamu Paula Aldiņa vārdā nosauktās piemiņas stipendijas izveidi, un izsaka cerību, ka šī stipendija motivēs studentus un rezidentus pievērsties studijām un darbam Dr. Paulam Aldiņam tik tuvajā un nozīmīgajā infektoloģijas jomā, veicinot tās izaugsmi un attīstību.

Par stipendijas konkursa komisijas sastāvu:

Komisijā, kas izvērtēja pieteikumus uz stipendiju, darbojās pieredzējuši nozares profesionāļi, P. Aldiņa ģimenes locekļi, kā arī “Austruma” pārstāvji:     

  • prof. Uga Dumpis, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes profesors;
  • asoc. prof. Gunta Stūre, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” 6. HIV/AIDS nodaļas vadītāja, Rīgas Stradiņa Universitātes Infektoloģijas katedras asociētā profesore, pētniece;
  • Dina Aldiņa, Dr. med., ginekoloģe, dzemdību speciāliste;
  • Aigars Reinis, Doc., Dr. med., Rīgas Stradiņa Universitātes Medicīnas fakultātes Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras docents, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Apvienotās laboratorijas atbildīgais ārsts;
  • prof. Pēteris Stradiņš, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centra vadītājs, Rīgas Stradiņa Universitātes Medicīnas fakultātes Ķirurģijas katedras profesors, vecbiedrs;
  • Mārtiņš Tarlaps, Mg.iur., LL.M. zvērinātu advokātu biroja “Cobalt” vecākais speciālists.

Par Dr. Paulu Aldiņu:

Pauls Aldiņš (1971–2020) bija Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārsts, Rīgas Stradiņa Universitātes Infektoloģijas katedras lektors, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes ilggadējs docētājs, viens no HIV, imūnsupresēto pacientu un vīrusa hepatīta modernās ārstēšanas pamatlicējiem Latvijā, kā arī “Austrums” vecbiedrs un pirmais jaunietis, kurš tika uzņemts “Austrumā” pēc tā aktīvās darbības atjaunošanas Latvijā 1989. gada septembrī. Pauls Aldiņš, kurš kopš pandēmijas pirmsākumiem aktīvi iesaistījās Covid-19 slimnieku ārstēšanā, pats zaudēja cīņu ar šo slimību, dodoties mūžībā 2020. gada 31. decembra vakarā.

Par akadēmisko vienību “Austrums”:

Akadēmiskā vienība “Austrums” ir trešā vecākā latviešu akadēmiskā mūžorganizācija – Jāņa Čakstes dibināta, tā nepārtraukti darbojas kopš 1883. gada.  “Austrums” ir akadēmiska un draugu biedrība nacionālam, kultūras un sabiedriskam darbam, kas atbalsta Latvijas valstiskumu un demokrātiju.