Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Noslēdzies projekts „Pārmantotā vēža profilakse, zināšanu apmaiņa un apzināšanās veicināšana par slimību Baltkrievijas, Latvijas un Lietuvas pierobežas rajonos”

11.06.2010

Ar konferenci Grodņas pilsētā Baltkrievijā šā gada 10. un 11. jūnijā tika noslēgta divu gadu laikā īstenotā sadarbība ar Grodņas Reģionālo klīnisko slimnīcu ES Baltijas jūras reģiona Kaimiņattiecību programmas Interreg III B līdzfinansētā projektā „Pārmantotā vēža profilakse, zināšanu apmaiņa un apzināšanās veicināšana par slimību Baltkrievijas, Latvijas un Lietuvas pierobežas rajonos".

Kopš sadarbības uzsākšanas 2008. gada jūnijā Latvijas Pārmantotā vēža biedrības ārsti snieguši zinātniskas konsultācijas, piedalījušies pieredzes apmaiņas semināros Baltkrievijā, Lietuvā un Latvijā. Profilakses veicināšanai kopā ar kolēģiem no Baltkrievijas lasītas lekcijas un organizēti semināri ģimenes ārstiem Daugavpilī, Druskininkai pilsētā Lietuvā un Grodņas pilsētā Baltkrievijā. Šajā laikā kopīgiem spēkiem īstenots starptautisks projekts profilakses vārdā - veicināta sabiedrības informētība par veselības saglabāšanu un pārmantotā vēža profilakses pasākumiem, kas sekmēs izārstēto pacientu skaita pieaugumu, kā arī izveidots pārmantotā vēža konsultāciju centrs Grodņas slimnīcā.

Realizētais projekts ir bijis ne tikai pirmais solis ceļā uz pārmantotā vēža profilakses darba organizāciju Baltkrievijā, tā laikā Grodņas slimnīcas un Stradiņu speciālisti ir ieguvuši lieliskus kolēģus un sadarbības partnerus ārpus mūsu valstu robežām, ar kuriem diskusijas un pieredzes apmaiņa turpināsies arī pēc oficiālā sadarbības noslēguma.

Projekts tika uzsākts 2008. gada jūnijā un ieviests 24 mēnešus. No Eiropas Savienības Baltijas jūras reģiona Kaimiņattiecību programmas Interreg III B kopumā projekta ieviešanai tika saņemti 588 738 eiro.

logo3.PNG

Jaunākie raksti

Svinīgi atklāta Sirds ķirurģijas anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļa, Asinsvadu ķirurģijas hibrīdzāle un Sirds ķirurģijas operāciju bloks

Svinīgi atklāta Sirds ķirurģijas anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļa, Asinsvadu ķirurģijas hibrīdzāle un Sirds ķirurģijas operāciju bloks

Robotizētais zvans 17. un 18.aprīlī

Stradiņa slimnīcas robotizētais zvans 17. un 18.aprīlī atgādinās par pierakstu endoskopisko izmeklējumu gaidīšanas rindā

Latvijā pirmo reizi notiek augsta līmeņa konference par klīniskās pētniecības nākotni valstī

Latvijā pirmo reizi notiek augsta līmeņa konference par klīniskās pētniecības nākotni valstī