No 21.maija Slimnīcā atsākam ģimenes dzemdības

20. Maijs

No 21.05.2020 Slimnīcas Dzemdību nodaļā atsākam ģimenes dzemdības, ievērojot piesardzības pasākumus, lai rūpētos par pacientu un darbinieku drošību. Bērna tēvs vai cits vienas ģimenes loceklis (turpmāk – pavadošā persona) drīkstēs piedalīties dzemdībās, ievērojot šādus nosacījumus:

1.Pavadošajai personai jāatbilst sekojošiem kritērijiem attiecībā uz pēdējam 14 dienām līdz dzemdībām:

  • nav bijušas akūtas elpceļu saslimšanas – paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, apgrūtināta elpošana, sāpes kaklā, iesnas vai arī caureja un vemšana;
  • nav atgriezusies no ārzemēm (izņemot Lietuvu un Igaunija);
  • neatrodas karantīnā vai pašizolācijā (nav bijusi kontaktā ar COVID-19 pacientu).

2.Ierodoties stacionārā, pavadošā persona aizpilda anketu, apliecinot ar parakstu epidemioloģisko drošību līdzdalībai dzemdībās.

3.Pavadošajai personai nodaļā jāpārģērbjas tīrā, no atsevišķa iepakojuma izņemtā apģērbā un jālieto iepriekš iegādātas vienreiz lietojamās ķirurģiskās aizsargmaskas. Maska jāmaina ik pa 4 stundām vai kad tā kļūst mitra.

4.Pavadošā persona visu laiku atrodas dzemdību zālē vai pēcdzemdību palātā kopā ar māti un jaundzimušo. Iziet ārpus palātas drīkst tikai uz labierīcībām iepriekš uzliekot aizsargmasku un veicot roku dezinfekciju. 

5.Ja pavadošā persona vēlas piedalīties plānotā ķeizargrieziena operācijā, nepieciešams veikt COVID-19 testēšanu 48 stundu laikā līdz operācijai. Akūtā ķeizargrieziena operācijā pavadošā persona nepiedalās (izņemot, ja ir negatīva COVID-19 testa atbilde 48 stundu laikā pirms operācijas).

6.Ja pavadošā persona nodaļu atstās (ejot pēc ēdiena, smēķēt utt.), atpakaļ ielaista vairs netiks un uz viņu attieksies slimnīcā ieviestais apmeklējuma aizliegums.

7. Pavadošajai personai līdzi jāņem viss sev nepieciešamais – ūdens, ēdiens, jo maltītes netiks nodrošinātas.   

Atsākam ģimenes dzemdības.jpg