Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Neatliekamās medicīnas centrs

 

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas centrs (NMC) strādā 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā. Ik dienu neatliekamas palīdzības sniegšanu centrā nodrošina līdz 40 cilvēku personāls. Centrā diennaktī uzņem vidēji 140 – 210 pacientus.
Adrese: Pilsoņu iela 13, 15. korpusa 1. stāvs. Tālruņi: 67069600,  67069770

Neatliekamās medicīnas centra vadītājs dr. Roberts Fūrmanis

 

LET_24527205_0.jpg

 


  • Ja pēkšņi un negaidīti radušies dzīvību un veselību apdraudoši traucējumi, piemēram, samaņas un apziņas traucējumi, straujas un pēkšņas asinsspiediena svārstības, sirdsdarbības traucējumi ar ļoti ātru vai ļoti lēnu pulsu vai sāpēm, elpas trūkums, pēkšņas stipras sāpes vai citas sūdzības, kas nemazinās miera stāvoklī un/vai pēc medikamentu lietošanas, aicinām zvanīt 113 un izsaukt Neatliekamās medicīnas  palīdzības dienestu. NMPD brigāde izvērtēs pacienta veselības stāvokli un, ja būs nepieciešams, nogādās pacientu uz mūsu slimnīcas NMC, kas atrodas 32.korpusā.
  • Ja, izvērtējot savu veselības stāvokli, tomēr nolemjat saviem spēkiem braukt pie mums, jums jādodas uz 15.korpusu. Vēršam uzmanību, ka slimnīcā ir viena oficiālā stāvvieta, iebraucot no Ventspils ielas puses. Sīkāka informācija par stāvvietu un tās izmaksām pieejama šeit. 
  • Mutes, sejas un žokļu traumu gadījumā jādodas uz 15.korpusu. Vēršam uzmanību, ka mūsu slimnīcā NAV pieejama neatliekamā palīdzība zobārstniecībā.  

Slimnīcas teritorijas plāns pieejams šeit


Neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanas kārtība

NMC darbības pamatā ir mūsdienīga neatliekamās medicīnas koncepcija. Izvērtējot indikācijas, notiek pacientu grupēšana pēc prioritātes un priekšroka ir tiem, kuru stāvoklis prasa akūtu iejaukšanos. Tie pacienti, kuriem nepieciešama ilgāka novērošana, bet nav pamata viņu tūlītējai stacionēšanai, uz vairākām stundām medicīnas personāla uzraudzībā tiek izvietoti observācijas palātās.

Katrs pacients klīnikā iziet administratīvu uzņemšanas procesu, diagnostisku izmeklēšanas procesu, saņem nepieciešamo ārstēšanu. Rezultātā pacienti tiek vai nu uzņemti stacionārā, vai arī var turpināt ārstēšanos ambulatori, saņemot detalizētu ārstēšanās plānu.

Jebkuram pacientam, kurš pats ierodas Neatliekamās medicīnas centrā (NMC) vai tiek atvests ar NMPD brigādi, tiek noteikts neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanas prioritātes līmenis. Ar neatliekamās medicīniskās palīdzības līmeņu sadalījumu var iepazīties šeit


NMC strādā vairāk kā 150 darbinieku. Slimnīcā neatliekamos gadījumos visu diennakti pieejami speciālisti internajās slimībās, neiroloģijā, sirds ķirurģijā un torakālajā ķirurģijā, vispārējā ķirurģijā, uroloģijā, ginekoloģijā, acu slimībās, ausu, kakla, deguna slimībās.

 

LET_24527195.jpgLET_24527190.jpgLET_24527185.jpg