Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Mūsu speciālisti laparoskopiski izoperē aizkuņģa dziedzera audzēju

27.01.2023

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Ķirurģijas klīnikā veikta Latvijā unikāla operācija, kas ilga desmit stundas. Tās laikā pacientei laparoskopiski izoperēts viens no agresīvākajiem audzējiem – aizkuņģa dziedzera galviņas vēzis.

Ķirurģijas klīnikas vadītājs, profesors Jānis Gardovskis skaidro: "Pankreasa jeb aizkuņģa dziedzera galviņas operācija ir viena no sarežģītākajām. Tā ir lielākā operācija, kas pēc aknu transplantācijas var būt onkoloģiskajā ķirurģijā."

Operējošais ārsts, ķirurgs Sergejs Šapovalovs stāsta: "Šādās operācijās ir jāizņem gan daļa no kuņģa, gan žultsvadu, 12 pirkstu zarnu un galviņu, un pēc tam viss jāsavieno atpakaļ. Operējot laparoskopiski ir ievērojami mazāks asins zudums, turklāt ar kameru var redzēt visas struktūras. Mēs ejam uz priekšu. Ir jāattīstās."

Liels paldies izcilajiem ķirurgiem un visai lieliskajai mediķu komandai: ķirurgam Sergejam Šapovalovam, profesoram Jānim Gardovskim, asistējošajiem ārstiem Mārim Pavāram, Sintijai Lapsai, Elīnai Tauvēnai, anesteziologiem Ilzei Lācei, Vitai Biltauerei, ārsta palīdzei Nataļjai Politiko, operāciju māsām Dzintrai Siliņai un Tatjanai Skudrovai.

Pateicoties saudzīgajai operācijai, paciente ir jau izrakstīta no slimnīcas. "Es tikai maršēju, maršēju pa māju. Ļoti labi tas ir, jo rit tikai 12. diena. Ja tas būtu tradicionālām metodēm, tas būtu diezgan traki. Slava un gods mūsu dakteriem!" uzsver paciente.

Plašāk par operāciju stāstīts LTV "Panorāma" veidotajā sižetā

Jaunākie raksti

Šauļu slimnīcas pārstāvju vizīte PSKUS

Šauļu slimnīcas pārstāvju vizīte PSKUS

Piedūmojumu slimnīcas 15.korpusa 6. stāvā

Piedūmojums slimnīcas 15.korpusa 6. stāvā

Parakstīta vienošanās par jaunā korpusa būvdarbu turpināšanu

Parakstīta vienošanās par jaunā korpusa būvdarbu turpināšanu