Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Klīniskais pētījums par īpaša graudu produkta diētas ietekmes izvērtēšanu uz zarnu slimību pacientiem

Šis ir klīnisks pētījums, kas notiek Eiropas Sociālā fonda līdzfinansēta projekta „Jaunas zinātniskās grupas izveide daudznozaru pētījumam par graudaugu vietējā selekcijas materiāla izvērtēšanu pēc tā diētiskā potenciāla raksturojošiem rādītājiem un izmantošanas iespējām hronisku zarnu slimību prevencijā” ietvaros, ko īsteno Latvijas Universitāte (LU). LU ir noslēgusi pakalpojumu līgumu ar Stradiņa slimnīcu par šī pētījuma veikšanu.

Projekta uzdevumi un aktivitātes

  • Pētījumā plānots izmeklēt 100 indivīdus. Iedalot sekojošās grupās: 25 indivīdi ar Krona slimību, 25 indivīdi ar čūlaino kolītu, 25 indivīdi ar kairinātas zarnas sindromu, 25 indivīdi bez zarnu slimībām.
  • Sākotnēji visiem kandidātiem tiks veikta trīs dienu ēšanas dienasgrāmata, lai noteiktu indivīdu pamatēdiena sastāvu. Nākošā etapā tiks veikti elektrobioimpedances ķermeņa kompozīcijas parametri un tiks paņemtas asins analīzes, lai noteiktu plānotos asins izmeklējumus, fēču izmeklējumus.
  • Pētījuma dalībniekiem tiks izsniegti auzu produkta paraugi, ko lietot katru dienu 1 reizi dienā 8 nedēļu garumā. Pēc 8 nedēļām diētas pacientiem tiks atkārtoti visi iepriekš minētie izmeklējumi. Tad sekos iegūto datu apstrāde un statistiskā analīze, kā arī iegūto rezultātu apkopošana, dokumentēšana.

PKUS projekta komanda

Pētījumu īsteno gastroenterologs Edgars Bodnieks.

Pētījuma projekta koordinatore – Vineta Vaivode.

Projekta finansējums

Līguma summa ir 23 499,66 eiro.

Projekta ilgums

No 2014.gada 31.jūlija līdz 2015.gada 1.jūnijam.

Projekta kontakti

Gastroenteroloģijas centra tālrunis 67069458

Projektu vadības daļas tālrunis 67069785