Ir parakstīts līgums par Slimnīcas Jaunā korpusa otrās kārtas būvniecību

27. Augusts

Ceturtdien, 27. augustā, piedaloties mūsu valdes priekšsēdētājam Rinaldam Muciņam, kā arī pārējiem valdes pārstāvjiem, un SIA “Velve” valdes priekšsēdētājam Kasparam Rokenam, svinīgi tika parakstīts līgums par PSKUS A korpusa otrās kārtas būvniecību.

 “Šobrīd droši skatāmies nākotnē, turpinot slimnīcas attīstības ceļu, lai mūsu pacienti saņemtu vislabāko pakalpojumu,” atklājot pasākumu ar pārliecību uzsvēra PSKUS valdes priekšsēdētājs R. Muciņš.

PSKUS Sirds ķirurģijas centra vadītājs, profesors Pēteris Stradiņš, atzīstot, ka slimnīca ir visas  Latvijas medicīnas simbols, jo tieši šeit dzimušas modernās medicīnas nozares, pauda pārliecību, ka slimnīca ir arī Latvijas medicīnas nākotnes atslēga: “Slimnīcai šogad aprit 110 gadu, ceļš uz to bijis garš un, iespējams, varam par to runāt tāpat kā par Rīgu – tā līdz galam nekad nevar būt gatava! Šis brīdis ir ļoti būtisks, bet mums jāsāk domāt arī par nākamajiem soļiem,” atgādināja P. Stradiņš.

“Ārstniecības iestāžu būvniecībā ir savas specifiskas prasības, kur vizuālās un estētiskās kategorijas ir ne mazāk svarīgas par tehnoloģiskajiem risinājumiem. Tikai apvienojot šos elementus, iespējams radīt mājīgu, mūsdienīgu, atveseļojošu vidi, kur ir viegli strādāt medicīnas personālam un pozitīvu pieredzi gūst pacienti. Šādu neatsveramu pieredzi esam guvuši, strādājot pie Liepājas reģionālās slimnīcas ēku pārbūves, un esam gandarīti, ka varēsim to likt lietā arī turpmākajos projektos. Paplašināt vienu no lielākajām un nozīmīgākajām Latvijas slimnīcām – Stradiņa slimnīcu – mums nozīmē daudz vairāk nekā tikai būvniecības darbus: tā ir paliekoša vērtība, ko radām nākamajām paaudzēm. Esam apņēmības pilni ķerties pie darba, lai uzbūvētu jauno korpusu saskaņā ar visām arhitektu un slimnīcas vadības iecerēm,” pauž SIA “Velve” valdes priekšsēdētājs Kaspars Rokens.
Ar pieredzi strādājot jaunajā slimnīcas ēkā, pasākumā dalījās PSKUS ārsts internists Kārlis Rācenis, atzīmējot, ka ieguvēji būs ne tikai Latvijas pacienti: “Mēs, kā jaunie speciālisti vēlēsimies šeit strādāt! Jaunais korpuss būs ziņa arī topošajiem speciālistiem – mēs vēlamies lai jūs šeit strādātu, mēs jūs gaidām!”

Jau esam vēstījuši, ka, pamatojoties uz Iepirkumu uzraudzības biroja saņemto atzinumu, Iepirkuma komisija 21.07.2020 pieņēma galīgo lēmumu par konkursa procedūras ar sarunām “A korpusa otrās kārtas būvdarbu veikšana” rezultātiem un par saimnieciski izdevīgāko atzina SIA “VELVE” iesniegto piedāvājumu par kopējo summu 88 364 300,00 EUR bez PVN un būvdarbu veikšanas periodu 30 mēneši no būvlaukuma nodošanas dienas izpildītājam.

AMZ_6128.jpg

 

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ERAF_RGB.png