Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Godinot māsu un vecmāšu profesiju, Stradiņa slimnīcā nedēļas garumā notiek dažādas aktivitātes; 15.maijā – bezmaksas konsultācijas iedzīvotājiem

13.05.2024

No 2024.gada 13. līdz 17.maijam Stradiņa slimnīcā notiks Māsu un vecmāšu nedēļa, atzīmējot veselības aprūpes profesionāļu ieguldījumu un devumu sabiedrībai. Nedēļu caurvīs dažādi pasākumi un aktivitātes, lai atzīmētu un godinātu māsu un vecmāšu darbu, kā arī veicinātu profesionālo izaugsmi un atbalstu sabiedrībā. Stradiņa slimnīca 15.maijā aicina iedzīvotājus piedalīties Māsu un vecmāšu konsultāciju dienā, kur bez maksas varēs saņemt noderīgu informāciju par ar veselības veicināšanas un slimību profilakses jautājumiem.

Maijā visā pasaulē tiek godinātas māsas un vecmātes – 5.maijs ir Starptautiskā vecmāšu diena, bet 12.maijā medicīnas nozarē tiek atzīmēta Starptautiskā māsu diena. Lai godinātu māsu un vecmāšu nozīmīgo darbu, Stradiņa slimnīca no 13. līdz 17.maijam rīko dažādus pasākumus veselības aprūpes profesionāļiem, topošajiem mediķiem, kā arī iedzīvotājiem.  

Šogad Starptautiskās vecmāšu dienas tēma visā pasaulē tika veltīta vecmāšu nozīmei ilgtspējas kontekstā, uzsverot viņu lomu labklājības veicināšanā un vides ietekmes samazināšanā. Savukārt Starptautiskās māsu dienas 2024.gada tēma ir Mūsu māsas. Mūsu nākotne. Aprūpes ekonomiskais spēks. ­ Šāda tēma izvēlēta, jo māsas visā pasaulē veselības aprūpē nereti saskaras ar finansiāliem ierobežojumiem, kā arī nepietiekamu sabiedrības novērtējumu – šo priekšstatu nepieciešams mainīt un pierādīt, ka stratēģiskas investīcijas māsu jomā var sniegt ievērojamus ekonomiskus un sabiedriskus ieguvumus.

Stradiņa slimnīcas galvenā māsa Eva Cela uzsver: “Māsas un vecmātes ir kā veselības aprūpes asinsrite, sirds un dvēsele. Ar lielu cieņu un pateicību vēlos paust atzinību par jūsu kompetenci un pierādījumos balstīto praksi. Jūsu nevainojamais profesionālisms, rūpes un ieguldījums pacientu aprūpē ir būtisks ne tikai slimnīcas darbībai, bet arī visas veselības aprūpes sistēmas funkcionēšanai. Jūsu spēja sniegt mērķtiecīgu un kvalitatīvu aprūpi, balstoties uz zināšanām, pieredzi un empātiju, ir būtiska mūsu sabiedrības veselības un labklājības veicināšanā. Novērtējam jūsu centienus un smagumu, ko katru dienu nesat, lai palīdzētu tiem, kuriem tas visvairāk nepieciešams. Mēs ļoti lepojamies ar mūsu māsām un vecmātēm – lai jums nekad nepazūd degsme darīt un palīdzēt!”

Lai pilnveidotu ātras rīcības prasmes un komunikāciju pacienta kritiskās situācijās, ievērojot labas prakses standartus un starptautiskas vadlīnijas, pirmdien, 13.maijā, Stradiņa slimnīcas māsas, vecmātes un ārsta palīgi piedalīsies īpašā klīnisko simulāciju dienā.

Otrdien, 14.maijā, notiks Stradiņa slimnīcas personālam un topošajiem mediķiem veltīti pasākumi – darbinieki šajā dienā klausīties priekšlasījumus par māsām un vecmātēm, to profesionālo identitāti un vēsturi; kā eksperti dalīties savā pieredzē un zināšanās. Savukārt topošie mediķi, piedaloties studentu dienā Esi starp savējiem, varēs iepazīties ar darba vidi sev interesējošajā jomā Stradiņa slimnīcā.

Trešdien, 15.maijā, Stradiņa slimnīca aicina iedzīvotājus piedalīties Māsu un vecmāšu konsultāciju dienā. Slimnīcas māsas arī šogad turpina brīnišķīgu iniciatīvu – izmantojot savas ikdienas praksē gūtās, nenovērtējamās zināšanas un prasmes, palīdzēt iedzīvotājiem, konsultējot par svarīgiem, ar veselības aprūpi un dažādām saslimšanām saistītiem jautājumiem.

Apmeklētājiem būs iespēja saņemt padomus un informāciju par dažādām ar veselību saistītām tēmām:  kā uzturēt kaulu spēku, jaunākā informācija par sievietes veselību, uzzināt savu svaru un augumu, kā iespējams glābt cilvēku gadījumos, kad nepieciešama ātra un efektīva palīdzība u.c. Šī būs lieliska iespēja sabiedrībai saņemt kvalitatīvu informāciju no ekspertiem. Māsu un vecmāšu konsultāciju diena Stradiņa slimnīcā notiks A1 ēkas ātrijā no plkst.10:00. Konsultācijas iedzīvotājiem būs pieejamas bez maksas.

Savukārt, piektdien, 17.maijā, notiks jau tradicionālā Stradiņu lepnums – 2024 apbalvošanas ceremonija, apbalvojot piecas māsas un vecmātes, kuras izcēlušās ar savu darbu un ieguldījumu. Stradiņu lepnuma balvas tiks pasniegtas, izceļot profesionālās un zinošās māsas un vecmātes, kuras uzlabo sniegto pakalpojumu kvalitāti, veicina slimnīcas attīstību un ceļ slimnīcas vārdu sabiedrībā.

Stradiņa slimnīcā apbalvošanas ceremonija Stradiņu lepnums, godinot slimnīcas māsas un vecmātes, norisinās kopš 2022.gada.

Jaunākie raksti

Izsludina konkursu uz Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētāja un divu valdes locekļu amata vietām

Izsludina konkursu uz Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētāja un divu valdes locekļu amata vietām

Stradiņa slimnīcā noritējušas sirds operāciju paraugstundas

Stradiņa slimnīcā noritējušas sirds operāciju paraugstundas

Stradiņa slimnīcas Antimikrobiālās rezistences kompetences centrs izstrādājis jaunu empīriskas antibakteriālās terapijas rekomendāciju platformu

Stradiņa slimnīcas Antimikrobiālās rezistences kompetences centrs izstrādājis jaunu empīriskas antibakteriālās terapijas rekomendāciju platformu