“Gada balvu medicīnā 2019” saņem pieci mūsu speciālisti

18. Septembris

Vakar Latvijas Ārstu biedrības rīkotajā pasākumā "Gada balva medicīnā 2019" tika godināti pieci mūsu kolēģi!!

Ar nozīmīgāko no balvām – “Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā” tika godināts mūsu ārsts anesteziologs un reanimatologs Pēteris Ošs, kurš, neraugoties uz cienījamo vecumu, joprojām turpina strādāt. Kopš 1967. gada viņš ir uzticīgs mūsu slimnīcai, kurā bija viens no pirmajiem anesteziologiem, kurš sāka sirds vārstuļu un vainagartēriju operācijas mākslīgajā asinsritē. Atmodas barikāžu laikā Pēteris Ošs organizēja papildus personāla dežūras reanimācijas nodaļā un pats tajās piedalījās, personīgi organizēja medicīnisko posteni Latvijas Augstākās Padomes deputātiem. Izcils ārstu skolotājs un lektors, mācību grāmatu un zinātnisko publikāciju autors.

Balvu "Gada ārsts speciālists 2019" saņēma mūsu erudītais un iedvesmojošais neirologs Jānis Mednieks! Viņš kā pirmais Latvijā ir uzsācis terapiju ar transkraniālo magnētisko stimulāciju, specializējas epilepsijas jomā, pārvalda EEG metodi, kā arī studē doktorantūrā Rīgas Stradiņa Universitātē, pētot galvas smadzeņu funkcionālos traucējumus un kognitīvo sfēru.
Dr.Mednieka kolēģe, profesore Evija Miglāne viņu raksturo kā ļoti aizrautīgu cilvēku, ja runa ir par jomām, kas viņu interesē. “Jānis ir ļoti erudīts kolēģis, kas daudz zin par savu specialitāti, un ik dienas papildina savas zināšanas. Taču viņam nav svešas arī citas jomas – mūzika, literatūra, kā arī dabas un eksaktās zinātnes. Un … jā, kā jau daudziem gudriem cilvēkiem, viņam ir nepatika pret zemu intelekta līmeni, ko gan viņš, ja vēlas, prasmīgi prot maskēt. Dr. Mednieks ir kolēģu cienīts un pacientu iemīļots ārsts, ko pierāda arī saņemtais apbalvojums”, uzsver profesore Miglāne. Dr.Mednieks brīvajā laikā labprāt ceļo un nodarbojos ar klinšu kāpšanu, viņu ļoti piesaista Francijas kultūra, valoda, kā arī veids kādā francūži iesaistās sociāli svarīgu jautājumu risināšanā.

Savukārt balvu “Gada notikums medicīnā” saņēma Latvijas Jauno ārstu biedrības pārstāvji mūsu rezidenta Kārļa Rāceņa un neiroloģes Ievas Glāzeres vadībā par Latvijas jauno ārstu iesaistīšanos un līderības uzņemšanos veselības aprūpes sistēmas pilnveidē, apliecinot, ka Latvijas medicīnas nākotne ir drošās rokās.

Veselības ministrija specbalvu saņēma mūsu infektologs Uga Dumpis par pašaizliedzīgu darbu Covid-19 pandēmijas laikā.

Stradiņa slimnīcas kolektīva vārdā no sirds sveicam mūsu izcilos un brīnišķīgos kolēģus!!!

890d95f63c69b67577-52478855.jpg

Anesteziologs un reanimatologs Pēteris Ošs

janis_mednieks01.jpg

Neirologs Jānis Mednieks

9dc69c7fbb30.jpg

Rezidents Kārlis Rācenis

ieva-glazere.jpg

Neiroloģe Ieva Glāzere

Uga_Dumpis_27.03.2020_Reinis-Hofmanis_4.jpg

Infektologs Uga Dumpis