COORENOR projekta tikšanās Romā

16. Janvāris

Šī gada 16.janvārī Romā norisinājās Eiropas Komisijas Veselības programmas projekta "Iniciatīva orgānu transplantācijas nacionālo organizāciju sadarbības veicināšanai Eiropā" (COORENOR) uzraudzības komitejas tikšanās. Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu (PSKUS) pasākumā pārstāvēja projekta koordinatore Līga Grudule. 

Šāda tikšanās projekta ietvaros notika, lai Eiropas Komisijas pārstāvjus un citus interesentus iepazīstinātu ar to, kas notiek vai ir jau paveikts projekta ietvaros.

Tikšanās laikā 20 projekta partnerorganizāciju pārstāvji pārrunāja projekta gaitu, tika prezentēti projekta ietvaros notiekošo aptauju rezultāti, kā arī tika demonstrēta demo versija interneta portālam, kur nākotnē tiks publicēta vienota projekta dalībvalstu informācija par orgānu donoriem, par pacientiem, kuri pēc orgāniem gaida rindā.

„Primārais iemesls, kāpēc piedalāmies šajā projektā, ir pieredzes gūšanai, jo līdz šim PSKUS tāda apjoma projektos vēl nebija iesaistījusies; ārstiem, kuri iesaistījušies projektā, būtiski ir būt klāt, kad tiek radīts kas jauns transplantācijas jomā. Tāpat būtiski parādīt, cik spējīgi Eiropas kontekstā ir mūsu transplantologi" norāda L. Grudule.

Plānots, ka līdz šī gada jūnijam tiks testēts izveidotais portāls, lai pēc tam to atklātu praktiskai darbībai.

foto_projekti.PNG

Projekta mērķis ir apkopot svarīgākos jautājumus transplantācijas jomā visās projekta dalībvalstīs, izveidot saskaņotu tīklu starp dažādu valstu orgānu transplantācijas programmām, ņemot vērā iegūto informāciju, kā arī izstrādāt vienotu portālu informācijas apmaiņai par pieejamajiem donoriem un uz transplantāciju gaidošo pacientu saraksta uzturēšanai.

logo8.PNG