Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Baltijas epidemioloģijas projekts (BARN)

logo10.PNG

Baltic ESBL (Extended-spectrum beta-lactamase) Epidemiology project 

Baltijas ESBL epidemioloģijas projekts (BEEp) ir starptautisks BARN (The Baltic Antibiotic Resistance Collaborative Network) ietvaros organizēts un Zviedrijas SIDA (Swedish International Development Cooperation Agency) finansēts pētniecības projekts, tā ietvaros saņemtais finansējums ir aptuveni 1336 latu. BEEp kopumā aptver pētniecības darbus Baltijas jūras reģiona valstīs: Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Krievijā (Sanktpēterburgas reģionā).

PSKUS pētniecības projekts norisinās no 2011. gada līdz 2014. gadam.

Projekta uzdevums Latvijā

Projekta uzdevums ir diagnosticēt un izpētīt ar fenotipiskām un genotipiskām metodēm Latvijas ārstniecības iestādēs sastopamās enterobaktērijas, kas rezistentas pret trešās un ceturtās paaudzes cefalosporīniem, ar mērķi unificēt vienotu un ticamu izmeklēšanas algoritmu, veikt beta laktamāzes producējošo enterobaktēriju epidemioloģisku izpēti, kā arī apkopot iegūto informāciju nepieciešamo korekciju veikšanai antibakteriālās terapijas shēmās, lai samazinātu ārstēšanas izmaksas un optimizētu slimniekiem nepieciešamo antibakteriālo terapiju.

Projekta aktivitātes Latvijā

Līdz šim veiktā izpēte sadarbībā ar Karolinskas universitāti Zviedrijā ir notikusi slimnīcas mērogā un pētījuma rezultāti atspoguļoti starptautiskā publikācijā žurnālā ‘Eirosurveillance'. Nav datu par citām Latvijas ārstniecības iestādēm, kā arī līdz šim nav veikta starptautiska beta laktamāžu izpēte pēc vienota protokola visās Baltijas jūras reģiona valstīs, lai iegūtie rezultāti būtu savstarpēji salīdzināmi.

BEEp pētījumā paredzētā darba apjoms sevī ietver:

veikt izdalīto E.coli un Kl. pneumoniae beta laktamāžu diagnostiku pēc vienota protokola;
uzkrāt beta laktamāžu pozitīvas E.coli un Kl.pneumoniae mikroorganismu kultūras no 2012. gada 1. janvāra līdz 2012. gada 30. jūnijam;
izveidot izdalīto beta laktamāžu pozitīvo E.coli un Kl. pneumoniae celmu muzeja kolekciju tālākai molekulārai izpētei citos pētniecības protokolos.
 

Projekta partneri Latvijā

Projekta partneri Lietuvā

Krievijā

  • St. Petersburg Pasteur Institute
  • St. Petersburg Hospital № 4
  • St. Petersburg Hospital № 40
  • St. Petersburg Children's hospital № 1
  • St. Petersburg Children's hospital № 17
  • St. Petersburg Children's hospital № 5
  • St. Petersburg Hospital № 16
  • St. Petersburg Hospital № 31

Igaunijā

Kontakti:

Dr. Artas Balode: 67069335
The Baltic Antibiotic Resistance Collaborative Network
Swedish International Development Cooperation Agency