Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Aktīvi uzsākts sadarbības projekts ar Gruziju

14.09.2023

VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” Zinātniskais institūts sadarbībā ar Ivane Javakhishvili Tbilisi valsts Universitāti uzsāk darbu projektā “Medicīnas izglītības procesu attīstība un kapacitātes stiprināšana”.

Projekta mērķis ir Gruzijas publiskās pārvaldes kapacitātes stiprināšana, kas ietvers Ivane Javakhishvili Tbilisi valsts Universitātes Medicīnas fakultātes administratīvā un akadēmiskā personāla kvalifikācijas paaugstināšanas pasākumus, pieredzes apmaiņu un zināšanu pārnesi, kā arī jauno ārstu-studentu iesaistes veicināšana darbam nevalstiskajā sektorā.

Projekta uzdevums ir uzlabot medicīniskās izglītības kvalitāti Tbilisi Valsts universitātē, kas būtiski ietekmēs gan pašas Universitātes darbu, gan rezultātā sniegs plašāku ietekmi uz Gruzijas sabiedrību kopumā.  Lai sasniegtu projekta rezultātus, sadarbības partneri plāno veikt virkni aktivitāšu- uzlabot mācībspēku un personāla prasmes un kvalifikāciju, tāpat uzlabot arī mācību un administratīvos procesus, palielinot zināšanas Eiropas Savienības izglītības priekšlikumu sagatavošanā. Tāpat plānots izmantot dažādus digitālos rīkus, kas palīdzētu uzlabot tieši pētniecības procesus, iegūstot precīzākus rezultātus, kvalitatīvākus mērījumus. Projekta ietvaros tiks strādāts arī pie rezidentūras programmu pilnveides, lai nodrošinātu labākas iespējas jauno speciālistu praktiskajām apmācībām.  

Jau tikusi īstenota viena no 5 plānotajām vizītēm –Slimnīca uzņēmusi projekta komandu no Gruzijas, lai klātienē iepazītos gan ar Stradiņa slimnīcas darbu, gan slimnīcas Zinātniskā institūta veikumu. Tieši pieredzes apmaiņa ir viens no būtiskākajiem aspektiem visā projekta īstenošanas gaitā.

Jau esam vēstījuši, ka viens no Stradiņa slimnīcas stratēģiskajiem darbības virzieniem ir izglītība un zinātne. Slimnīcai ir ilggadīga pieredze ārstniecības personu līdzdiploma un pēcdiploma izglītībā. Katru gadu slimnīcas izglītības pasākumos tiek īstenotas vairāk kā 100 izglītības programmas un apmācītas vairāk kā 2000 personas. Šajā projektā ar Stradiņa slimnīcu un Javakhishvili Tbilisi valsts Universitātes Medicīnas fakultāti sadarbosies vēl arī Ventspils augstskola, Latvijas jauno ārstu asociācija,

Projektu paredzēts noslēgt 2024. gada nogalē.

Projekts tiek īstenots Ārlietu ministrijas uzraudzītā Granta projektu konkursa “Atbalsts attīstības sadarbības projektiem Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs 2023. un 2024. gadā” ietvaros.

Kontaktinformācija:

Ilze Āboliņa

PSKUS Zinātniskā institūta Izglītības daļas vadītāja

t.67095384, ilze.abolina@stradini.lv​​​​​

Jaunākie raksti

Atklāta vēstule par publicēto

Atklāta vēstule par publicēto

Pacients ir prioritāte. Valentīna Lapiņa. Endoskopiju nodaļa

Pacients ir prioritāte

Pacienta ceļvedis Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas centrā

Pacienta ceļvedis Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas centrā