Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Reto slimību kabinets

Apraksts

Reto slimību kabinets (RSK) ir Slimnīcas struktūrvienība, kuras galvenais mērķis ir uzlabot reto slimību pacientu ārstēšanu un aprūpi P.Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā.

Noskaties informatīvu video par Reto slimību kabinetu šeit

Iekšķīgo slimību ārsts (internists)

Kopš 2019. gada 19. jūlija poliklīnikā (jaunajā A korpusā) reto slimību pacientu pieņemšanu ir uzsākusi interniste Dr. Elīna Poikāne. Reto slimību kabineta internists pieņem pieaugušos pacientus, kuriem diagnosticētas:

1. Uzkrāšanās slimības (Fābri, Gošē u.c.),

2. Sindromālas slimības ar multiorgānu iesaisti,

3. Slimības ar ORPHA (retās slimības) kodu, kas izpaužas ar multiorgānu iesaisti un speciālists, pie kura novēroties, nav konkrēti definēts.

Ambulatorās pieņemšanas notiek ceturtdienās (12:30 – 14:30) un piektdienās (14:00 – 16:00). Lai pierakstītos uz vizīti, lūdzu zvaniet uz poliklīnikas reģistratūru pa tālruni 67069280. Līdzi nepieciešams ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums ar norādi ,,internists”. Ja nosūtījumā ir norāde ,,dinamiskai novērošanai”, tad nosūtījums pie speciālista būs derīgs ilgstoši.

Klīniskais psihologs

Nepieciešamības gadījumā reto slimību pacientiem tiek nodrošinātas bezmaksas klīniskā psihologa konsultācijas. Lai saņemtu valsts apmaksātu konsultāciju, nepieciešams uzrādīt dokumentu, kas apliecina, ka esat retās slimības pacients (reto slimību pacienta ID karte/ speciālista nosūtījums vai izraksts ar retās slimības jeb ORPHA kodu).

Kā pieteikties psihologa konsultācijai?

Lai pieteiktos konsultācijai pie klīniskā psihologa, lūdzu, zvaniet uz Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas centra reģistratūru pa tālruni 67069791 (darba laiks no 8:00 līdz 16:00).

Kā pieteikties uztura speciālista konsultācijai?

Uztura speciālista konsultācijas Reto slimību pacientiem neatkarīgi no vecuma tiek nodrošinātas BKUS. Lai pieteiktos uz konsultāciju, lūdzu zvaniet uz BKUS ,,Ģenētikas māju” katru darba dienu no 8:00 līdz 16:00 pa tālruni 67514618. Lai saņemtu valsts apmaksātu konsultāciju, nepieciešams uzrādīt dokumentu, kas apliecina, ka esat retās slimības pacients (reto slimību pacienta ID karte/ speciālista nosūtījums vai izraksts ar retās slimības jeb ORPHA kodu).

Reto slimību pacientiem ir pieejamas bezmaksas, attālinātas psihologa konsultācijas

Psihologa ieteikumi reto slimību pacientiem lasāmi šeit.

Reto slimību pacientu ID karte

Kopš 2019. gada 28. februāra ir sākta Reto slimību pacientu identifikācijas karšu izsniegšana pacientiem ar retām slimībām. Karte ir pacienta brīvprātīga izvēle, un tā tiek izsniegta bez maksas. Šo karti var iegūt pacients, kas ir reģistrēts reto slimību reģistrā.

Kartes būtiskākās priekšrocības pacientam:

ambulatori pieejamas bezmaksas uztura speciālista un psihologa konsultācijas, tas ir apliecinājums, ka pacients ir iekļauts reto slimību reģistrā, līdz ar to palīdz uzlabot pacientu uzskaiti, veidot statistiku un attiecīgi vēlāk šos datus izmantot pašu pacientu interešu pārstāvniecībai,uz kartes iespējams norādīt vitāli svarīgu informāciju par pacientu.

Kartes būtiskākās priekšrocības speciālistam:

iespēja identificēt reto slimību pacientu, ja nav pieejama cita medicīniskā dokumentācija, apliecinājums, ka pacients ir iekļauts reto slimību reģistrā, iespēja piemērot paaugstināta tarifa manipulācijas kodus, konsultējot pacientu.

ID kartes saņemšana

Reto slimību pacients kopā ar ārstu aizpilda speciālu anketu, kas vēlāk tiek nodota RSK koordinatoram. Ja anketa ir aizpildīta korekti, tad tā tiek nogādāta uz  BKUS Reto slimību koordinācijas centru, kur notiek ID kartes izgatavošana. Kad karte ir saņemta, Stradiņa slimnīcas  RSK koordinators informē pacientu (telefoniski vai e-pastā) par to, ka karte ir izgatavota, un vienojas par ID kartes saņemšanu.

RSK koordinatora kontakti

Jautājumu un neskaidrību gadījumā varat sazināties ar RSK koordinatori Paulu Kalniņu (Kontaktinformācija: retasslimibas@stradini.lv ; 26512606. Darba laiks: katru darba dienu no 8:00 līdz 16:00).

Ceļvedis reto slimību pacientiem lasāms šeit

Informatīvs materiāls par amiloidozi lasāms šeit

Pacientu organizācijas:

https://www.bkus.lv/lv/content/pacientu-organizacijas

Noderīgas mājas lapu adreses: