Jaunā būvniecība

SAL_6169 (1024x683).jpg

Lai attīstītu Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas sniegtos pakalpojumus atbilstoši augsti specializētas universitātes klīnikas standartiem, tiek veikti slimnīcas infrastruktūras modernizēšanas un paplašināšanas darbi.

Slimnīcā 2017. gada 1. jūnijā tika atklāts jaunais korpuss (pirmā kārta) un  šobrīd tiek izstrādāts jaunā korpusa 2. kārtas projekts, vienlaicīgi domājot arī par vēsturiskā mantojuma - R.Šmēlinga arhitektūras pieminekļu - restaurēšanu, nākotnē tur izvietojot mācību un zinātnes parku.

Jaunā Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca tiek projektēta un celta pēc izcilākajiem Eiropas daudzprofila medicīnas iestāžu paraugiem. Šobrīd ir izbūvētas plašas ambulatorās (poliklīnikas) telpas, kas kalpo gan pacientu, gan personāla ērtībām. Projekta ietvaros tiek ieviestas arī tādas pasaulē atzītas tehnoloģijas kā mūsdienīgi aprīkotas manipulāciju zāles un laboratorijas, jaunākās diagnostikas iekārtas un pneimopasts.

SAL_6997 (1024x781).jpg

 Foto: Jānis Saliņš

Projektējot jauno ēku un apkārt esošās teritorijas, uzmanība pievērsta tam, lai jaunizveidotā slimnīcas teritorija kļūtu publiski atvērtāka. Visā pasaulē valda tendence, ka ārstniecības iestādes teritorijai ir jābūt ērti pieejamai, ar plašām pastaigu un atpūtas zonām, lai arī vide rosinātu cilvēka atveseļošanos. Galvenais Stradiņa slimnīcas teritorijas plānojuma priekšnosacījums ir tās plašais parks. Mūsu šodienas mērķis ir ienest parku pašā slimnīcā, veidojot „dārza pastaigas” koridorus un stiklotus ātrijus ar kokiem un skatu uz parku, kas slimniekiem radītu dziedinošu vidi.

SAL_6973.jpg

​​ "Ārstējošie dārzi"

Stradiņa slimnīcas jaunās ēkas skices autori ir piedāvājuši inovatīvu risinājumu - „ārstējošie dārzi" (healing gardens) - apzaļumotas, gaišas telpas, kas izvietotas slimnīcas iekštelpās ar mērķi veicināt pacientu atveseļošanos.

A korpusa pirmās un otrās kārtas būvniecība tiek finansēta no valsts galvotā kredīta un ERAF līdzekļiem. 

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ERAF_RGB.png