Apendektomija

Aklā zarna, tārpveida piedēklis, apendicīts.
Apendektomija ir operācija, kuras laikā tiek izņemts aklās zarnas tārpveida piedēklis. Tā ir viena no biežāk veiktajām akūtajām operācijām, kas tiek pielietota aklās zarnas tārpveida piedēkļa iekaisuma jeb apendicīta gadījumā. Iekaisuma cēlonis visbiežāk ir tārpveida piedēkļa nosprostojums ar baktēriju vairošanos. Tam seko piedēkļa sieniņas tūska, strutu veidošanās un piedēkļa plīsums, ja laicīgi netiek veikta operācija.
Vairāk par pakalpojumu


Galvenais apendicīta simptoms ir sāpes vēderā, kas sākotnēji var būt lokalizētas ap nabu, bet vēlāk novietojas vēdera lejasdaļā labajā pusē.
Apendektomiju var veikt divos veidos – vaļējā jeb konvencionālā pieejā, kā arī minimāli invazīvā jeb laparoskopiskā pieejā. Izvēli nosaka ārsts pamatojoties uz tādiem faktoriem, kā saslimšanas ilgums un smagums, iepriekš veiktās operācijas un citas saslimšanas. Vaļējas operācijas laikā tiek veikts grieziens vēdera labajā apakšējā daļā, caur kuru tiek izņemts tārpveida piedēklis. Vaļēju pieeju biežāk izvēlas pacientiem ar izteikti iekaisušu un plīsušu aklās zarnas piedēkli, kā arī pacientiem, kuriem jau bijušas operācijas vēdera dobumā.
Laparoskopiskas pieejas laikā caur trīs (visbiežāk) nelieliem griezieniem vēdera priekšējā sienā ar kameras palīdzību tiek veikta tārpveida piedēkļa izņemšana. Metodes priekšrocības ir salīdzinoši labāks kosmētiskais rezultāts, mazākas sāpes pēc operācijas, iespēja ātrāk atgriezties pie ikdienas aktivitātēm.
 

Fakti par procedūru

Dzīves laikā 6-7% cilvēku attīstās akūts apendicīts
Apendektomija ir izvēles ārstēšanas metode akūta un hroniska
Apendektomija parasti tiek veikta vispārējā anestēzijā

Sagatavošanās procedūrai

Vēlams, lai pacients pirms apendektomijas nebūtu ēdis vismaz 6 stundas
Pirms operācijas ārsts Jūs izjautās par lietotajiem medikamentiem, hroniskām saslimšanām, iepriekšējām operācijām, alerģijām un citiem ar Jūsu veselību saistītiem jautājumiem
Cita speciāla sagatavošanās operācijai nav nepieciešama

Izmaksas

Pakalpojumu izmaksām ir informatīva nozīme. Precīza pakalpojuma cena tiek aprēķināta pēc ārsta konsultācijas, ņemot vērā operācijas veidu, anestēzijas veidu un ilgumu, slimnīcā pavadāmo dienu skaitu, kā arī nepieciešamos materiālus, izmantojamās tehnoloģijas, individuālo specifiku un pacienta izvēli.

  • Nosaukums
  • Cena
  • Kods

Pacienta līdzmaksājumi par operāciju

Pacienta līdzmaksājums par ārstēšanos diennakts stacionārā (sākot ar otro dienu)
10
300101
vai
Līdzmaksājums par vienā stacionēšanas reizē operāciju zālē veiktajām ķirurģiskajām operācijām
31
300104

Operācijas cena

vai
Laparoskopiska appendektomija (K44)
550,00
230032

Atlabšanas periods pēc operācijas

Pēcoperācijas periods ir atkarīgs no saslimšanas smaguma, operācijas norises un Jūsu vispārējā veselības stāvokļa;
Ikdienas aktivitātes var tikt atsāktas pāris dienu laikā pēc operācijas, tomēr līdz pilnīgai atlabšanai paiet 4-6 nedēļas, kuru laikā jāizvairās no palielinātas fiziskas slodzes;
Visbiežāk pirmajās dienās pēc operācijas pacienti jūt vidēji stipras sāpes griezienu vietās, kas tiek mazinātas ar pretsāpju līdzekļiem;
Pirmajās dienās pēc operācijas tiek rekomendēts saudzējošs, viegli asimilējams uzturs, ko nozīmē ārsts. Pēc izrakstīšanās no slimnīcas būtiski diētas ierobežojumi parasti nav nepieciešami.