Uzsākam ambulatorās pacientu plūsmas pakāpenisku atjaunošanu

21. Aprīlis

Ņemot vērā Veselības ministres 17. aprīlī izdoto rīkojumu, no 20. aprīļa mūsu slimnīcā būs paplašinātas iespējas saņemt ambulatoro speciālistu konsultācijas un veikt izmeklējumus ambulatorā kārtā.

Ņemot vērā pastiprinātās drošības  prasības COVID 19 pandēmijas laikā -  noteikti  darba laiki, telpu virsmu tīrīšana pēc katra pacienta vizītes, nepieļaut pacientu pulcēšanos uzgaidāmajās telpās un individuālo aizsardzības līdzekļu lietošana - organizēsim pacientu ambulatoro pieņemšanu visās VM norādītajās specialitātēs, sekojot epidemioloģiskai situācijai valstī un rūpējoties par pacientu drošību.

Infektologs, profesors Uga Dumpis uzsver: “Drošība ir šobrīd vissvarīgākais atslēgas vārds jebkuriem slimnīcā notiekošajiem procesiem. Katrs desmitais Latvijā inficētais ir mediķis, mēs nedrīkstam pieļaut situāciju, kurā šis skaits pieaug. Mediķu drošība ir tieši saistīta ar pacientu drošību, tāpēc visām pārmaiņām jābūt rūpīgi pārdomātām”.

 Galvenā ārste, profesore Eva Strīķe norāda , ka jau šobrīd ir  izveidojusies produktīva sadarbība ar ģimenes ārstiem, kas ļauj rūpīgi un individuāli izvērtēt  klātienes konsultācijas nepieciešamību un epidēmijas apstākļos rūpēties par pacientu drošību. Tas ir svarīgi īpaši tiem pacientiem, par kuru veselību un dzīvību esam uzņēmušies rūpes mūsu slimnīcā.

Rūpējoties par savu pacientu drošību, Slimnīcas speciālisti aicina savus pacientus vispirms sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai ģimenes ārsts, sadarbībā ar speciālistu vienotos par tālāko ārstēšanās taktiku.

Konsultēties par savu veselība stāvokli un nepieciešamajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, ja nav pieejams savs ģimenes ārsts, var zvanot arī uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, kurš darbojas visu diennakti.

Lai saņemtu precīzāku informāciju par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, aicinām sazināties ar Nacionālo veselības dienestu pa telefonu 80001234 vai informāciju meklēt interneta vietnē www.rindapiearsta.lv

Kā minēts Veselības ministrijas rīkojumā, iespēju robežās sākotnēji centīsimies nodrošināt veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu tiem, kuriem iepriekš pieraksts tika atcelts ārkārtējās situācijas dēļ.

f64_stradini_maskas_20200330_50.jpg