Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Stradiņa slimnīcas teritorijā 26.aprīlī notiek Černobiļas traģēdijas upuru piemiņas pasākums

25.04.2024

2024.gada 26. aprīlī Stradiņa slimnīcā pie Čornobiļas traģēdijas upuru piemiņas plāksnes notiks Čornobiļas atomelektrostacijas avārijas upuru piemiņas pasākums. Plānots, ka pasākumā piedalīsies Ukrainas vēstniecības, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (Stradiņa slimnīca) un biedrības Latvijas savienība Černobiļa pārstāvji.

26.aprīlī aprit 38 gadi, kopš pasaulē lielākās avārijas Černobiļas atomelektrostacijā (AES) Ukrainā, kad 1986.gadā pēc neveiksmīga eksperimenta eksplodēja atomelektrostacijas ceturtais reaktors.

Mēģinot novērst avārijas sekas un apslēpt notikušo, uz avārijas vietu nosūtīja tūkstošiem nepietiekami aizsargātu glābšanas dienestu un tiesībsargājošo institūciju darbinieku un karavīru. No Baltijas valstīm Čornobiļas AES avārijas seku likvidēšanas darbos tika iesaistīti aptuveni 20 000 iedzīvotāju – no Latvijas aptuveni 6000 iedzīvotāju. Radiācija ir  dziļi ietekmējusi un pasliktinājusi šo cilvēku veselību, izteikti samazinot dzīves kvalitāti un ilgumu.

26.aprīlī plks.11 Stradiņa slimnīcā, Pilsoņu ielā 13, Rīgā, pie Čornobiļas traģēdijas upuru piemiņas plāksnes notiks Čornobiļas traģēdijas upuru piemiņas pasākums. Pasākumā piedalīsies Ukrainas vēstniecības, Stradiņa slimnīcas un biedrības Latvijas savienība Černobiļa pārstāvji, kā arī citi interesenti.

Stradiņa slimnīca, izmantojot modernās tehnoloģijas, nodrošina Černobiļas AES avārijas seku likvidācijas dalībnieku un cietušo personu stacionāro un ambulatoro medicīnisko aprūpi. 2002.gada 8.maijā slimnīcas teritorijā tika atklāta piemiņas plāksne Černobiļas traģēdijas upuriem, pie kuras ik gadu šajā dienā pulcējas traģiskā notikuma tiešie aculiecinieki un interesenti, lai godinātu cietušos un runātu par notikušo, lai šāda veida traģēdija neatkārtotos.

Par Stradiņa slimnīcu

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca ir viena no lielākajām daudzprofilu slimnīcām valstī, kas sniedz pilna apjoma neatliekamo un plānveida medicīnisko palīdzību. Stradiņa slimnīca ir vienīgā slimnīca Latvijā, kas nodrošina orgānu transplantāciju. Stradiņa slimnīca nodrošina pirms un pēc diploma izglītību, veic zinātniskus pētījumus un nodrošina jaunu ārstniecības metožu un tehnoloģiju aprobēšanu un ieviešanu Latvijā. Slimnīca ir septītais lielākais darba devējs valstī, kur strādā vairāk nekā 3500 darbinieku.

Jaunākie raksti

Izsludina konkursu uz Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētāja un divu valdes locekļu amata vietām

Izsludina konkursu uz Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētāja un divu valdes locekļu amata vietām

Stradiņa slimnīcā noritējušas sirds operāciju paraugstundas

Stradiņa slimnīcā noritējušas sirds operāciju paraugstundas

Stradiņa slimnīcas Antimikrobiālās rezistences kompetences centrs izstrādājis jaunu empīriskas antibakteriālās terapijas rekomendāciju platformu

Stradiņa slimnīcas Antimikrobiālās rezistences kompetences centrs izstrādājis jaunu empīriskas antibakteriālās terapijas rekomendāciju platformu