Stradiņa slimnīcas Insulta vienībai tiek atzīmēta 10 gadu jubileja!

25. Oktobris

Šomēnes savu desmitās pastāvēšanas gada dienu atzīmē mūsu slimnīcas insulta vienība. Tā ir profesionāļu komanda, kuras uzdevums ir nodrošināt iespējami operatīvu un kvalitatīvu palīdzību pacientiem, kurus ir skāris insults.

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas neiroloģijas klīnikas vadītājs, profesors Andrejs Millers dalās ar datiem, kas liecina – pēc 25 gadiem katrs ceturtais planētas iedzīvotājs savas dzīves laikā saskāries ar vieglākas vai smagākas formas insultu. Millers norāda, ka šāda statistika liek aizdomāties par to, cik svarīgi rūpēties par savu smadzeņu veselību.

Pirmā desmitgade bijusi teicams starts - 2017. gadā atklātas Insulta vienības jaunās, paplašinātās telpas ar 10 gultām, kas PSKUS Insulta vienību padara par lielāko valstī. Tāpat - 1549 insulta vienību starpā no Eiropas, Āfrikas un Āzijas valstīm, saņemts Eiropas insulta organizācijas “Angels Awards” Dimanta statuss.

23. oktobra jubilejas pasākumā tika skatīti aizvadīto desmit gadu darba rezultāti, nākotnes izaicinājumi insulta jomā, insulta ārstēšanas izmaksas, kā arī endovaskulārās insulta ārstēšanas pirmsākumi un izaugsme PSKUS.