Saistībā ar ārkārtas situāciju valstī, samazinām plānveida pakalpojumu sniegšanas apjumu

16. Marts

No 13. marta saistībā ar COVID-19 izplatību stacionārās ārstniecības iestādes Latvijā darbu veic paaugstinātas gatavības režīmā. Vienlaikus tas nozīmē atsevišķu plānveida veselības aprūpes pakalpojumu apjoma samazināšanu. Šādu lēmumu 13. martā, pieņēma Valsts operatīvās medicīniskās komisija (VOMK).

Lēmums nozīmē, ka paaugstinātās gatavības režīmā, klīniskās universitātes slimnīcas nesamazina dzīvību glābjošās operācijas, kā arī saglabā pakalpojumus, kuriem nepieciešams nodrošināt terapijas nepārtrauktību (tai skaitā hematoloģija, ķīmijterapija un orgānu aizstājējterapija), sniegšanu. Pārējos plānveida veselības aprūpes pakalpojumus slimnīcas samazinās.

Tāpat, lai būtu iespējams nodrošināt pacientu ar COVID-19 uzņemšanu universitātes slimnīcās, mainīta hospitalizācijas kārtība. Attiecīgi pacientus vairāk novirzīs uz zemāka līmeņa ārstniecības iestādēm, kā arī pacienti, kuriem tiek pabeigta akūta ārstēšana universitātes slimnīcā, tiks pārvesti uz reģionālajām un lokālajām daudzprofilu slimnīcām.

Planveida_proceduras.jpg