Piesardzības pasākumi gripas periodā

16. Decembris

Kā ik gadu, slimnīca uzsāk īpašu piesardzības pasākumu plānu gripas epidēmiskajā periodā.

  • No 16. decembra aizliegts apmeklēt stacionārā esošos pacientus.
  • Izņēmuma gadījumos tuvinieks par saskaņot apmeklējumu ar nodaļas vadītāju vai atbildīgo personu nodaļā.
  • Obligāta ir prasība lietot ķirurģisko sejas masku, ja nav veikta vakcinācija pret gripu!
  • Stingri aizliegti apmeklējumi, ja apmeklētājam novērojama paaugstināta ķermeņa temperatūra, sāpes kaklā, klepus vai kādas citas vīrusa infekcijas pazīmes.
  • Obligāta ir prasība veikt roku dezinfekciju pirms un pēc apmeklējuma slimnīcā.

 Gripas karantina (2).png

Gripa ir nopietnākā infekcijas slimība Latvijā un Stradiņa slimnīcas speciālisti atgādina  - vienīgais veids, kā mazināt saslimšanas gadījumus un aizsargāt sevi un savus mīļos, ir – vakcinēties! Gripas epidēmiskās izplatības sākums nav iemesls vakcinācijas atcelšanai vai tās pārtraukšanai. Vakcinācija pret gripu nevar izraisīt saslimšanu vai pasliktināt slimības gaitu, piemēram, ja inficēšanās notikusi pirms vakcīnas saņemšanas. Atlikt vakcināciju nepieciešams, ja personai ir akūtas saslimšanas simptomi, un vakcinācija veicama uzreiz pēc atveseļošanās. Vienīgais aizliegums vakcinācijai ir alerģiska reakcija, pret kādu no vakcīnas sastāvā iekļautajām vielām.

 Informāciju par vakcinācijas iespējām un valsts kompensāciju apjomu vakcinācijai iespējams jautāt savam ģimenes ārstam vai atrast Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā:  
https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/infekcijas-slimibas/vakcinacija/pret-gripu

Kā zināms, 11. decembrī Slimību profilakses un kontroles centrs paziņoja par gripas epidēmijas sākumu Latvijā. Epidemiologi atgādina: lai novērstu vīrusu izplatīšanos, ja Jums ir gripa vai gripai līdzīga saslimšana, šķaudot vai klepojot, izmantojiet vienreizlietojamās salvetes, lai aizsegtu muti un degunu, un pēc tam nomazgājiet rokas. Saslimšanas gadījumā palieciet mājās un sazinieties ar savu ģimenes ārstu. SPKC  arī atgādina, ka gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem.