Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca atsāk darbu pilnā apjomā

2. Augusts

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca atsāk darbu pilnā apjomā, atsākot uzņemot arī plānveida pacientus! Ierastā kārtībā tiek sniegta arī neatliekamā medicīniskā un ambulatorā palīdzība.

Slimnīcas valde vēlas pateikties visiem ārkārtas stāvokļa novēršanā iesaistītajiem, bez kuru palīdzības evakuācija nevarētu noritēt tik veiksmīgi: slimnīcas medicīnas, aprūpes, atbalsta, administrācijas un tehniskajam personālam par pašaizliedzīgo iesaistīšanos krīzes situācijas risināšanā un analīzē, pacientiem un viņu piederīgajiem par pacietību, saglabāto mieru un izrādīto sapratni.

Veselības ministrijai un ministrei Ilze Viņķele personīgi par atbalstu krīzes situācijas risināšanā, Valsts policijai, tai skaitā Rīgas pašvaldības policijai par ievērojamās drošības pārbaudes nodrošināšanu un augsti profesionālo krīzes vadību, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests par izcilo komandas darbu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests par profesionalitāti un Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcaRīgas Dzemdību namsRigas 2. SlimnīcaJūrmalas slimnīca - Jurmala Hospital un Bērnu klīniskā universitātes slimnīca kolektīviem par piedāvāto palīdzību un operatīvo gatavību slimnīcas pacientu uzņemšanā. 

Jau informējām, ka trešdien saņemta informācija par iespējamajiem drošības riskiem Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā. Nekavējoties tika uzsākta sadarbība ar Valsts policiju, VUGD, NMPD un citām ārstniecības iestādēm. Slimnīcā tika izsludināts ārkārtas stāvoklis, uzsākta pacientu evakuācija, apturētas plānveida operācijas, konsultācijas un izmeklējumi, kā arī apturēta pacientu uzņemšana un apmeklēšana.

Pacientu evakuācija trešdien noritēja veiksmīgi. Ārkārtas situācijas rezultātā (t.i. no plkst. 14.00) no slimnīcas ar NMPD palīdzību uz citām ārstniecības iestādēm transportēti 29 pacienti: 22 tika nogādāti RAKUS, 2 Rīgas Dzemdību namā, vēl divi 2 nogādāti Rīgas 2.slimnīcā, 2 Jūrmalas slimnīcā, 1 BKUS. Ikviens no aptuveni 450 trešdien izrakstītajiem pacientiem nepieciešamības gadījumā var atgriezties Stradiņa slimnīcā.

 

67740384_2493181280745111_5048694813331816448_n.jpg