Aicinām izvērtēt nepieciešamību doties uz slimnīcu Neatliekamās palīdzības nodaļām!

14. Marts

Aicinām sabiedrību saglabāt mieru un pieņemt pārdomātu lēmumu, kā rīkoties! Stingri rekomendējam vadīties pēc ieteiktā algoritma, ja pastāv aizdomas par inficēšanos ar COVID-19, pēc iespējas izvairoties no došanās uz slimnīcu, jo šādā veidā tiek apdraudēti gan līdzcilvēki, gan mediķi.  

  • Pārbaudes testi uz Covid-19 tiek veikti tikai tad, ja esat bijuši/atgriezušies no Covid-19 skartās teritorijas un jums ir izpaudušies infekcijai raksturīgie simptomi. Tādā gadījumā nekavējoties jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) – 113. Tā mediķi konsultēs un ieteiks pareizu tālāko rīcību.

  • Pārbaudes testi netiks veikti cilvēkiem, kas paši būs ieradušies Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā slimnīcā, piemēram  - ar iesnām vai saaukstēšanos.

Visa aktuālā informācija par pareizu rīcību, ja ir aizdomas par inficēšanos ar COVID-19, atrodama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā www.spkc.gov.lv

SPKC nodrošina iespēju iedzīvotājiem saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem par COVID-19, zvanot uz telefona numuru 67387661 (darba dienās, no 08:30 līdz 17:00) SPKC speciālisti sniegs iedzīvotājiem atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar COVID-19, tostarp par rekomendācijām attiecīgajā situācijā un norādīs, kur var meklēt vairāk informācijas par interesējošo  tēmu.

Atgādinām, ka no piektdienas slimnīcas stacionāra nodaļas ir slēgtas tuvinieku apmeklējumiem! Aicinām iedzīvotājus izvērtēt nepieciešamību pavadīt tuvinieku, kuru NMPD brigāde ved uz ārstniecības iestādi, jo arī šajā gadījumā darbojas liegums uzturēties slimnīcas nodaļās! Vēlamies uzsvērt, ka ikviens pacients, kurš nonāk mūsu slimnīcā, saņems sev nepieciešamo palīdzību. Pateicamies par sapratni un atbildīgu rīcību!