Vakcinācija pret gripu

 

Lai samazinātu  pacientu saslimstību ar gripu, tās izraisītās komplikācijas un mirstību no šīs slimības, visiem pacientiem pirms paredzamas plānveida hospitalizācijas jābūt vakcinētiem pret gripu (vēlams vismaz 10 dienas līdz paredzamās plānveida stacionēšanas, ja tā nav veikta šajā rudens/ziemas sezonā)! Stājoties slimnīcā jāņem līdzi potēšanas pase ar atzīmi par veikto vakcināciju!

Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologi atgādina, ka gripa ir akūta, īpaši lipīga infekcijas slimība. Gripas infekcijas avots ir slims cilvēks, kurš klepojot, šķaudot vai runājot, izplata vīrusu. Vesels cilvēks ar gripu inficējas ieelpojot gaisu, kas satur gripas vīrusu, vai saskaroties ar priekšmetiem, uz kuriem atrodas gripas slimnieka deguna vai rīkles izdalījumi.

Plašāk par gripu, vakcināciju un kompensācijas iespējām lasi SPKC mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/infekcijas-slimibas/gripa
Par vakcināciju pret gripu interesējies vakcinācijas kabinetos vai pie sava ģimenes ārsta!

 

Atgādinām, ka Latvijā gripas vakcīna ir iekļauta kompensējamo medikamentu sarakstā un tiek kompensēta 50 % apmērā šādām grupām:

  1. personām vecumā no 65 gadiem;
  2. grūtniecēm.
  3. pieaugušajiem, kuri pieder pie šādām veselības riska grupām:
  • personas ar hroniskām plaušu slimībām;
  • personas ar hroniskām kardiovaskulārām slimībām neatkarīgi no to cēloņa;
  • personas ar hroniskām vielmaiņas slimībām;
  • personas ar hroniskām nieru slimībām;
  • personas ar imūndeficītu;
  • personas, kuras saņem imūnsupresīvu terapiju.

 

Pasargā sevi un apkārtējos – vakcinējies pret gripu!