Sveicam kolēģus - Triju Zvaigžņu ordeņa saņēmējus

19. Novembris

Ordeņu kapituls 2018.gada 19.oktobrī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiru un iecelt par ordeņa virsnieku:

VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” Internās medicīnas klīnikas Reimatoloģijas centra vadītāju, virsārsti, reimatoloģi, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes asociēto profesori, Dr.habil.med. Dainu Andersoni, Oftalmoloģijas klīnikas vadītāju, Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Oftalmoloģijas katedras vadītāju, profesori Gunu Laganovsku, Anestezioloģijas un reanimatoloģijas klīnikas vadītāju, Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Anestezioloģijas un reanimatoloģijas katedras vadītāju, profesoru, Dr.habil.med. Induli Vanagu.

Triju Zvaigžņu ordeņa V šķira piešķirta un par ordeņa kavalieri iecelta arī VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” Latvijas Kardioloģijas centra 39.Sirds ķirurģijas anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļas Anestezioloģijas grupas virsmāsa Alvīne Lāce.

Valsts augstāko apbalvojumu pasniegšanas ceremonija norisinājās Rīgas pilī, Latvijas simtgades svinību priekšvakarā – 17. novembrī.

Triju Zvaigžņu ordenis ir visaugstākais valsts apbalvojums, kas nodibināts 1924.gadā par piemiņu Latvijas valsts tapšanai un atjaunots 1994.gadā. Tā devīze ir Per aspera ad astra - Caur ērkšķiem uz zvaigznēm.

Ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvo par sevišķiem nopelniem Tēvijas labā. Nopelni Tēvijas labā, par kuriem Triju Zvaigžņu ordeni piešķir, var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes, sporta vai saimnieciskajā darbā.

Par nopelniem uzskatāms gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša, priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība, gan īpaši nopelni Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā vai valsts tālākas nostiprināšanas laikā.