Stradiņa slimnīcas Jaunais korpuss iegūst Arhitektūras gada balvu

21. Maijs

18. maija vakarā K. K. fon Stricka villas dārzā tika paziņoti Valsts nozīmes apbalvojuma Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 laureāti. Latvijas Arhitektūras gada balvas — sudraba ananāsi — šogad tika piešķirti trīs objektiem. Arhitektūras gada balvu ieguva arī Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas rekonstrukcija un A korpusa jaunbūves 1. kārta un tās  autori arhitektu birojs «JKMM Architects», arhitektu birojs «Nams», «Solve», «Oliver» un arhitektu birojs «Sarma&Norde Arhitekti».

«Šis ir objekts, kas veidots neticami sarežģītā vidē, piedāvā lielisku kvalitāti gan pacientiem, gan apmeklētājiem. Šī ēka ir gaiša, plaša, un tā telpu organizācija ir viegli uztverama un pielāgota cilvēciskam mērogam. Šī slimnīca ir kļuvusi par jaunu pilsētas pagrieziena punktu,» laureātu raksturo fināla žūrijas pārstāvji.

Arhitektūras gada balvas ieguva arī bērnu laukums «Labirints» un daudzdzīvokļu ēkas Ģertrūdes ielā 121. Fināla žūrija Lielo Arhitektūras gada balvu piešķīra Liepājas Valsts 1. ģimnāzijai un tās autorei arhitektei Ilzei Mekšai no «Wonderfull».