Stradiņa slimnīcā uz interdisciplināro konferenci pulcējas 300 Latvijas ārstniecības personas

14. Jūnijs

Ar klusuma brīdi pieminot Komunistiskā genocīda upurus, šodien plkt. 13.30 Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunajā korpusā tika atklāta Interdisciplinārā konference, kurā piedalās ap 300 dalībnieku.

Konferences atklāšanā ievadvārdus sacīja Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga. Konferences mērķis ir informēt par aktualitātēm ārstniecības nozarēs, tāpēc konferencē ar prezentācijām uzstājas Latvijas Kardioloģijas centra kardiologs – internists, medicīnas zinātņu doktors Andris Skride, kurš stāstīs par retām kardiopulmonālām slimībām, PSKUS Neiroloģijas klīnikas vadītājs, RSU profesors Andrejs Millers informēs par mūsdienīgām insulta ārstēšanas iespējām un ieguvumiem.  PSKUS Krūts slimību centra virsārsts, RSU profesors Arvīds Irmejs sniegs izsmeļošu atbildi uz jautājumu, kāpēc krūts vēzi arvien biežāk ārstē ar pirmsoperācijas ķīmijterapiju. PSKUS Intensīvās trapijas palātas virsārste, kardioloģe, neatliekamās medicīnas ārste Svetlana Ratobiļska stāstīs par perioperatīvo taktiku pcientiem ar antikoagulantu terapiju.

Pasākuma dalībniekus uzrunās PSKUS galvenā ārsta vietnieks, ķirurgs Jānis Vilmanis, kurš informēs par aknu slimību ķirurģiskās ārstēšanas iespējām Stradiņa slimnīcā. Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas centra vadītāja, fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārste Inese Kokare izglītos par termoterapiju ārstniecībā un rehabilitācijā, PSKUS Sievietes un bērna veselības klīnikas vadītāja, ginekoloģe – dzemdību speciāliste  Maira Jansone stāstīs par augsta riska grūtniecēm. PSKUS Internās klīnikas vadītājs, LU profesors Valdis Pīrāgs informēs par jaunumiem diabētisko komplikāciju attīstības izpratnē. Konferenci noslēgs PSKUS 15. Otorinolaringoloģijas nodaļas vadītājas medicīnas zinātņu doktores Guntas Sumeragas prezentācija par dzirdes uzlabošanas ķirurģiskajām iespējām.