Māsas gaida interesentus uz informatīvu pasākumu

20. Novembris

Kā pareizi aprūpēt priekšlaikus dzimušu mazulīti vai - uz gultas jau ilgstoši gulošo vecmāmiņu, kāds ir holesterīna līmenis un kāds cukura rādītājs asinīs, cik daudz burkānu dienā jāapēd un vai savu insulīna devu es varu arī mazināt, ja jūtos labi – uz šiem un vēl citiem svarīgiem un ikdienā būtiskiem jautājumiem atbildēs Stradiņa slimnīcas māsas.

 

Jaunā A1 korpusa foajē izvietosies septiņi māsu posteņi, kuros ikviens varēs gūt atbildes uz sev interesējošiem un svarīgiem jautājumiem.

1.         Vai mēs zinām riskus, kā saslimst ar sirds slimībām? Vai mēs zinām savus skaitļus – cukura līmeni asinīs, holesterīna rādītājus? Vai esam gatavi mainīt dzīvesveidu labākas veselības vārdā? Uzzināt, kas slēpjas zem vārdiem - sirds veselība, riska faktori, savi skaitļi, varēs  kardioloģijas māsu sniegtajās atbildēs. Kardioloģijas stacijā māsas izmērīs cukura līmeni asinīs, spiedienu un ļaus uzzināt to, kas ikvienam cilvēkam būtu jāzina – savi skaitļi! 

2.         Diabēta aprūpes māsas sniegs atbildes un palīdzēs diabēta pacientiem, viņu ģimenēm un tuviniekiem saprast visu nepieciešamo par pareizu maizes vienību aprēķināšanu, insulīna injicēšanas tehniku, atpazīt pazemināta vai izteikti paaugstināta cukura līmeņa asinīs pazīmes. Sniegs atbildes uz jautājumiem – ko man darīt, kā rīkoties, ja ir pazemināts/paaugstināts cukura līmenis asinīs?  Ko mums – tuvākajiem darīt, ja redzam, ka cilvēkam ir slikti?

3.         Pārbaudīt savas zināšanas par to, kas tad īsti slēpjas zem nosaukuma “veselīgs uzturs”, un vai tiešām viens ābols ik dienu spēj nodrošināt visus organismam nepieciešamos vitamīnus, būs iespējams apciemojot trešo māsu posteni. Kā pareizi uzņemt minerālvielas, kam un cik daudz jābūt uz šķīvja, meklēt imunitātes stiprinātājus pārtikā vai lietot no krāsainām pudelītēm – to un vēl daudz citu noderīgu faktu uzzināsiet pie veselīga uztura profesionāļiem – uztura speciālistiem.

4.         HOPS  jeb hronisku obstruktīvu plaušu slimību stacijā, māsa sniegs padomus pacientiem ar ilgstošu klepu, elpas trūkumu vai hronisku plaušu slimību. Interesentiem varēs veikt elpošanas funkcionālo testu, tiks nodrošinātā iespēja iemācīties pareizi lietot inhalatorus. Tāpat varēs aizpildīt anketas, kurās novērtēs pacienta pašsajūtu un elpošanas sistēmas funkcionālo stāvokli.

5.         Vecmātes un bērnu māsas mīļi gaidīs jaunās un topošās māmiņas un arī tētus, lai pastāstītu par priekšlaicīgi dzimuša mazulīša aprūpi, jaundzimušā jutīgās ādas pareizu kopšanu, zīdīšanas un krūts barošanas būtisko nozīmi bērna attīstībā.

6.         Slimo, mazkustīgo un ilgstoši gulošo pacientu aprūpētāji varēs saņemt vērtīgus padomus ikdienas situācijām – kā parūpēties par gulošā tuvinieka higiēnu, piemēram, kā izmazgāt matus un - galvenais – kā pareizi pozicionēt šādu cilvēku, lai izvairītos no biedējošās diagnozes – izgulējumi.

7.         Stomu un brūču aprūpes stacijā varēs saņemt vērtīgus padomus - kādiem priekšmetiem vienmēr jābūt stomas pacienta somiņā, kādu stomas maisiņu izvēlēties, kā to pareizi uzlikt, kā kopt ādu ap stomu. Savukārt brūču aprūpes māsa pastāstīs kādus pārsējus un brūču kopšanas līdzekļus ievēlēties atkarībā no brūces veida un dzīšanas stadijas.

 

Pasākuma norises laiks un vieta:

21. novembris, no plkst. 11:00 – 14:30, Pilsoņu iela 13, slimnīcas A1 korpusa foajē.