Lipomas ekscīzija

Anestēzijas veids atkarīgs no veidojuma lieluma, tomēr visbiežāk tiek pielietota lokālā anestēzija, ko injekcijas veidā ievada ādā virs un ap veidojumu. Maziem veidojumiem veic enukleāciju, lielākiem veic ekscīziju. Enukleācijas gadījumā ķirurgs veic nelielu griezienu ādā virs veidojuma. Atdala veidojumu no veselajiem audiem un to pilnībā izņem. Nelielajai brūcei tiek uzklāts sterils spiedošs pārsējs. Lai likvidētu lielākus veidojumus, ķirurgs veic pāris elipsveida griezienus ādā virs veidojuma. Tad, iestiepjot ādu, rūpīgi izgriež veidojumu no apkārtējiem audiem. Kad veidojums ir izgriezts, brūci slēdz ar intrakutāno kosmētisko šuvi, izmantojot absorbējošo diegu.

Fakti par procedūru

Zemādas veidojuma ekscīzija parasti noris mazāk kā stundu;
Asins zudums operācijas laikā ir ļoti neliels;
Iespējamās komplikācijas – asiņošana, brūces infekcija, šķidruma kolekcija (seroma) vai asins kolekcija (hematoma) zem ādas;
Prognoze – parasti pilnīga atveseļošanās bez nopietnām komplikācijām.

Sagatavošanās procedūrai

Informējiet ārstu par lietojamiem medikamentiem. Iespējams, jāpārtrauc dažu medikamentu lietošana, vai jāpielāgo to deva atbilstoši situācijai;
Informējiet ārstu arī par iespējamu alerģiju, ja Jums tāda ir bijusi pret kādu medikamentu, reakciju uz anestēziju vai asins pārliešanu.

Izmaksas

  • Nosaukums
  • Cena
  • Kods

Pacienta līdzmaksājums

Pacienta līdzmaksājums par katru ambulatori vai dienas stacionārā veikto operāciju
4
300105

Maksa par manipulāciju

Labdabīga ādas veidojuma izgriešana (ateroma, kārpa, papiloma, lipoma)
62,00
370057

Atlabšanas periods pēc operācijas

Parasti atveseļošanās notiek bez komplikācijām, ar minimālu vai bez sāpju sajūtas;
Fizisko aktivitāšu ierobežojuma ilgums atkarīgs no lipomas lieluma un lokalizācijas. Parasti tas ir mēnesis;
Darba nespēja atkarīga no veidojuma lieluma un procedūras plašuma, kā arī darba specifikas. Parasti pacients spēj atgriezties darbā pēc dažām dienām.