Latvijas sirds ķirurģijas pamatlicēji tika godināti ar Valsts Prezidenta Cildinājuma rakstiem un apbalvojumu “Zelta sirds”

26. Jūnijs

Latvijas sirds ķirurģijas pamatlicēji tika godināti ar Valsts Prezidenta Cildinājuma rakstiem un apbalvojumu “Zelta sirds”.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes Sirds ķirurģijas centrs atzīmē 50 gadu jubileju. Svinīgā ceremonijā tika godināti Latvijas Sirds ķirurģijas centra “Zelta sirds” ieguvēji: ķirurgi, kas veikuši un piedalījušies pirmajās sirds operācijās Latvijā.

Valsts Prezidents Raimonds Vējonis: “Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centrs ir mūsu medicīnas lepnums, ik dienas apliecinot izcilu kompetenci, zināšanas un, kas ir pats svarīgākais, spēju iet līdzi laikam un strādāt ar modernākajām tehnoloģijām. Paldies personālam par darbu mūsu valsts iedzīvotāju labā! Īpaši vēlos pateikties prof. Jānim Volkolākovam, prof. Romanam Lācim un prof.Arim Lācim par viņu devumu kardioķirurģijas attīstībā Latvijā! ”

Sirds ķirurģijjas centra vadītājs profesors Pēteris Stradiņš: "Mūsu centra darbība ir strauji attīstījusies, šobrīd Latvijas pacientiem ir pieejamas jaunākās ārstēšanas iespējas, ieskaitot nepārtrauktu neatliekamo sirds ķirurģijas palīdzību 24 stundas diennaktī. Nedrīkstam apstāties pie sasniegtā, tāpēc nākotnē būtu jāplāno jauna slimnīcas korpusa būve, kur moderni aprīkotās telpās varētu izvietot ne tika mūsdienīgu sirds ķirurģiju un kardioloģiju, bet arī asinsvadu un torakālo ķirurģiju centrus."

Lepojamies ar izciliem panākumiem un ieguldījumu Latvijas kardioķirurģijas attīstībā!

Foto: Valsts Prezidents Raimonds Vējonis kopā ar Cildinājuma raksta un apbalvojuma “Zelta sirds” saņēmējiem.

 

OiFIEPOLJikro4mEpO0tfENfVu2SRDUY.jpg