Valsts pirmais pāris godina sirdsmāsiņas - Stradiņa slimnīcas 25 māsas

9. Jūnijs

 

 

Rietumu Bankas Labdarības fonda vadītāji, Valsts pirmais pāris un laikrasta Diena valdes prikšsēdētājs

Valsts prezidents Raimonds Vējonis kopā ar akcijas Meklējam sirdsmāsiņu patronesi Ivetu Vējones kundzi piektdien, 8. aprīlī,  Melngalvju namā sveica 25 Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas māsas, kuras pacienti un viņu tuvinieki izraudzījuši par slimnīcas sirdsmāsiņām. 

Kopumā tika saņemti vairāk nekā 4500 balsojumu. Pacientu un viņu tuvinieku balsojumā tika noskaidrota 21 sirdsmāsiņa, savukārt slimnīcas aprūpes daļa sadarbībā ar attiecīgo struktūrvienību virsmāsām apbalvošanai izvirzīja 4 māsas arī no tām nodaļām, kurām nav ilgstošas saskarsmes ar pacientiem, piemēram, operāciju māsas un anestezioloģijas māsas.

 

Slimnīcas 25 sirdmsāsiņas tika apbalvotas ar Rietumu Bankas labdarības fonda prēmijām EUR 700 apmērā pēc nodokļu nomaksas.
 

Akcijas balsojums noslēdzās 2015. gada 10. decembrī, savukārt 2016. gada janvārī tika sveiktas visas Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas nodaļas par dalību akcijā. Janvārī plānotā pieņemšana pie Valsts prezidenta tika pārcelta prezidenta veselības dēļ, tādēļ sirdsmāsiņas tiks godinātas šo piektdien.

 

Akcijas Meklējam sirdsmāsiņu iniciators un galvenais atbalstītājs ir Rietumu Bankas Labdarības fonds, kas ar laikraksta Diena informatīvo atbalstu 2015. gada rudenī trīs mēnešu garumā meklēja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas sirdsmāsiņas. Akcija noritēja piekto reizi un tās mērķis ir pievērst uzmanību māsu darbam Latvijā, celt profesijas prestižu, neaizmirstot, ka no viņām ir atkarīga pacienta aprūpe un veiksmīga izveseļošanās.

Fotogrāfijas no svinīgā apsākuma skatiet akcijas atbalstītāju - laikrasta "Diena" mājaslapā vai Facebook albumā .

 

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas 2015. gada sirdsmāsiņas:  

 

Līga Rozenberga  (Anestezioloģijas nodaļa), Ilze Lāce (45. Mutes, sejas un žokļa ķirurģijas nodaļa), Sanita Logina (Neiroķirurģijas klīnikas 4. operāciju bloks), Angelina Daineko (39. Sirds ķirurģijas anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļas Anestezioloģijas grupa), Danuta Bajalīte(Ambulatoro pakalpojumu centrs), Sandra Riekstiņa (Ambulatoro pakalpojumu centrs), Biruta Dmitrijeva (11. aritmoloģijas nodaļa), Anna Semjonova (45. Mutes, sejas un žokļa ķirurģijas nodaļa), Ļubova Grineviča (11. aritmoloģijas nodaļa), Ilze Ignatoviča (27. Vispārējās kardioloģijas nodaļa), Žanete Stasjuka (20. neiroloģijas nodaļa), Ināra Lakotko (27. Vispārējās kardioloģijas nodaļa), Evija Lapšina (Latvijas Kardioloģijas centra ambulatoriskā un diagnostiskā nodaļa), Dace Lapiņa (Krūts slimību centrs), Daiga Rjabceva (26. Saistaudu sistēmas slimību un artroloģijas nodaļa), Daina Riņķe (3. ķirurģijas nodaļa), Gita Ozoliņa (23. ķirurģijas nodaļa), Iveta Saulīte (4. Uroloģijas nodaļa), Jana Ankrava (8. nefroloģijas nodaļa), Jeļena Urbēna (2. Nieru transplantācijas nodaļa), Ksenija Kudrjavceva (8. nefroloģijas nodaļa), Liāna Oščenkova (26. Saistaudu sistēmas slimību un artroloģijas nodaļa), Margarita Korobkova (Ambulatorās ķirurģijas centrs), Nadežda Mūrniece (Ambulatorās ķirurģijas centrs), Svetlana Naturina (9. Endokrinoloģijas nodaļa).