Stradiņu māsas un vecmātes aicina gatavot veselīgi

13. Maijs

Profesijas svētkos māsas un vecmātes sveica veselības ministrs Dr. Guntis Belēvičs, kurš uzsvēra, ka veselības aprūpes sitēmas sakārtošanas jautājums ir prioritāro darbu augšgalā. Slimnīcas valdes loceklis Normunds Štāls pateicās māsām un vecmātēm par viņu iesaistīšanos šajos svētkos, daloties un iesūtot savas veselīgās receptes: „Lai veidotu kvalitatīvas pārmaiņas, svarīgi ir ne tikai būt klāt notikumos un procesos, bet arī tajos iesaistīties un līdzdarboties.  Māsas ir pārmaiņu virzītājas.”

Foto: Jānis Saliņš
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas galvenā māsa Eva Cela uzsvēra: „Māsu profesionālais darbs prasa nemitīgi atjaunot zināšanas un pilnveidoties, palielinoties profilaktiskā darba nozīmei aprūpes darbā. Tomēr pamatu pamatā māsu loma pacientu acīs paliek nemainīga – tas ir atbalsts un sirsnīgas rūpes par pacientu.”

Māsas un vecmātes svētkos sveica arī projekta galvenie atbalstījāji SIA Rimi Latvia. “Veselīgs uzturs un dzīvesveids vienmēr ir bijusi viena no mūsu pamatvērtībām. Tāpēc ar mīlestību pret ēdienu un interesi iedvesmot aizvien vairāk cilvēku veselīgai un reizē gardai dzīvei recepšu konkursa žūrijā iesaistījās Rimi Gardēžu komanda. Esam pateicīgi māsām par viņu sirds darbu ikdienā, kā arī  izglītojošo projektu, iedvesmojot ikvienu jauniem radošiem un veselīgiem eksperimentiem virtuvē,” vēsta SIA Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.

Lai Stradiņu māsu receptes iedvesmotu kolēģus un pacientus gatavot veselīgi arī ikdienā, Rimi Gardēžu komandas šefpavārs Normunds Baranovskis, Latvijas gardāko stāstu stāstniece Ilze Jurkāne, veselīga uztura speciāliste Inga Pūce un Rimi delikatešu maģistre Liene Zemīte snieguši savus komentārus un vērtējumus. Rimi Gardēžu favorītrecepšu vidū iekļuvuši tādi ēdieni kā avokado, kvinojas, turku zirņu salāti, Liellops ganībās un grieķu jogurta krēms ar karsto aveņu mērci.

Domājot par sirds veselību, ar mīlestību gatavots, svaigs, vitamīniem bagāts un mājās gatavots ēdiens noteikti to ietekmē. Euroaptiekas un ParSirdi.lv izveidotajā performancē "Sadzirdi savu sirdi" ikviens varēja sadzirdēt savus sirdspukstus un apvienot tos ar mūzikas ritmiem.

Kora "Stradiņi" un Laura Reinika muzikālais apsveikums priecēja ikvienu māsu un pasākuma viesi.

Stradiņa slimnīcas MĀSU VESELĪGĀS RECEPTES (.PDF)

Fotogrāfijas no Māsu un vecmāšu dienas pasākuma. Fotogrāfiju autors: Jānis Saliņš.

Vairāk foto slimnīcas Facebook lapā.