Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centrā ir pieejama jauna diagnostikas metode

25. Septembris

Tagad mūsu slimnīcas pacientiem Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centrā ir pieejama jauna diagnostikas metode, kas palīdz atklāt vēža izplatību videnes limfmezglos, kā arī precizēt jaunveidojumu izcelsmi.
Kā skaidro mūsu torakālais ķirurgs Artjoms Špaks endobronhiālā ultrasonoskopija (EBUS) ir mazinvazīva izmeklēšanas metode, kas endoskopijas laikā ļauj vizualizēt un paņemt biopsijas no veidojumiem, kas atrodas aiz trahejas, bronhu vai barības vada sieniņām. Šāda jaunākās paaudzes EBUS iekārta pagaidām ir vienīgā Baltijā, un tās aprobācija ir bijusi ļoti veiksmīga.
Dr.Špaks uzsver, ka ārstēšanas taktikas izvēle un prognozes lielā mērā atkarīgas no precīzas diagnostikas, tāpēc ir grūti iedomāties mūsdienu medicīnu bez tādām metodēm kā fibrobronhoskopija, EBUS, krio-biopsija, transtorakāla biopsija ultraskaņas vai datortomogrāfijas kontrolē, kā arī bez lieliskas specialistu komandas – pneimonologiem, torakālajiem ķirurgiem, radiologiem, onkologiem. Mūsu ārstu vēlme palīdzēt cilvēkiem motivē viņus pārvarēt grūtības, maksimāli efektīvi izmantot pieejamos resursus un nodrošināt individuālu pieeju katram pacientam.
Pašlaik Latvijā Stradiņa slimnīcas Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centrs piedāvā plašāko diagnostisko pakalpojumu klāstu pacientiem ar aizdomām par krūšu kurvja orgānu onkoloģiskām slimībām, kā arī citu slimību gadījumā. 

EBUS1.jpg